il.foto

Běžci byli pilní. Kolínek je sedmý na světě.

Na mnoha místech startovali v terénních bězích běžci z našeho okresu.

TELFES  – V rakouském městečku Telfes se uskutečnilo mistrovství světa v běhu do vrchu.

Startovali na něm také dva běžci Atletického klubu Perná. V kategorii nad 55 let doběhl mezi 81 běžci František Kolínek na sedmém místě v čase 45:39 minut. Běželo se na trati dlouhé 7.200 metrů s převýšením 770 metrů. V závodě žen nad 40 let byla Kateřina Doubková na 22 místě za 57:52 minut.

DOLNÍ DOBROUČ – Dalším závodem pokračoval Český pohár v běhu do vrchu.Vévodová a Hrdina vyhráli pohár

Na trati Dolní Dobrouč – Strážný v závodě mužů i žen kralovali opět běžci AK Perná, kteří zvítězili v obou bězích. Pavel Hrdina byl první v závodě mužů o dvě minuty před dalším závodníkem v čase 46:07 minut. V kategorii žen vyhrála Martina Vévodová za 56:31 minut. Závod dokončilo celkem 66 běžců.

BRNO – Na pravidelných závodech Triexpert v Brně se tentokrát běžela hodinovka na dráze. Zde byl nejlepší Marek Vintrlík z Křepic, který uběhl za hodinu 15.210 metrů, Peter Búda z Vranovic zdolal 13.700 metrů a Jaroslav Měřínský z Perné 13.115 metrů. Celkem běželo 220 běžců.

DRAHANOVICE – V běhu na 10 kilometrů nazvaném Kosiřský žiganec obsadil Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav v kategorii nad 50 let 4. místo v čase 45:38 minut mezi 113 závodníky.

PRAHA – Běhu We run Prague se zúčastnily dvě běžkyně Lokomotivy. Katarína Kuťková obsadila mezi ženami 48. místo když trať 10 kilometrů zdolala za 44:37 minut, Zuzana Štáhlová byla 341. mezi ženami v čase 51:30 minut. Celkově do cíle doběhlo 8.375 běžců.

SMRDÁKY – Ve slovenských lázních se běžel Běh lázeňským parkem na trati dlouhé šest kilometrů. V kategorii mužů nad 40 let byl 10. Marek Baják ze Sokola Velké Bílovice časem 23:12 minut, v kategorii nad 65 let byl rovněž 10. František Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 29:26 minut.