Besedy o kyberšikaně

BŘECLAVSKO: Rizika musí znát nejen děti, ale také jejich rodiče.

Břeclavsko – Také během letošního školního roku se Policie ČR na Břeclavsku intenzivně věnuje prevenci v oblasti kyberšikany. Tento pojem je v dnešní době především skloňován mezi mládeží, a proto besedy a přednášky zaměřujeme hlavně na žáky základních a středních škol. Ovšem preventivní činnost vyvíjíme také na rodiče, aby měli vůbec ponětí o tom, jaká rizika jsou se světem sociálních sítí spojená a do jakých problémů se může jejich dítě dostat. Na některých školách proběhly dokonce mimořádné schůzky věnované této problematice.

Bez internetu a mobilního telefonu si dnešní mládež neumí svůj život představit. Online prostředí má sice své výhody, ale na druhé straně skrývá mnohá nebezpečí. Proto s dětmi během besed mluvíme především o tom, co není nevhodné na sociální sítě vkládat a sdílet. Již v dětském věku se musí naučit chránit svoji identitu a intimní informace.

Při besedách zmiňujeme nejčastější formy kyberšikany, ale vždy klademe důraz na nebezpečí, které může vzniknout při komunikaci na sociálních sítích s cizím člověkem. Vzhledem k tomu, že děti jsou důvěřivé a nepřipouští si, že by identita druhého člověka mohla být falešná, mohou se dát lehce zmanipulovat a dokonce souhlasit s osobní schůzkou. V takových případech jim může hrozit dokonce zneužití!

V obdobné preventivní aktivitě budeme na Břeclavsku i nadále pokračovat. Ovšem podstatné je, aby rizika komunikace na sociálních sítích se svými dětmi probírali také rodiče. Právě rodiče by měli mít přehled o tom, jaký materiál jejich dítě vkládá do veřejného prostoru, zda nesděluje citlivé údaje nebo nezveřejňuje fotografie, které mohou být zneužity.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …