il.foto

Army Strong Man opět v Břeclavi

BŘECLAV (juh) – Také letošní, již šestý ročník atraktivní soutěže Czech Army Strong Man se uskuteční v Břeclavi, a to 18. dubna.

Oddíl silového trojboje Power Břeclav, Československý legionář a ČsOL – Jihomoravská krajská jednota pořádají šestý ročník vojenské silové soutěže družstev a jednotlivců Czech Army Strongman. Soutěž je prioritně určena pro členy Armády ČR, Aktivních záloh AČR, členy ČsOL a integrovaného záchranného systému, policie nebo hasičského záchranného sboru.

Letošní ročník se uskuteční v sobotu 18. dubna v areálu fotbalového stadionu na Lesní Ulici (Tatran).

Tříčlenná družstva soutěží v pěti silových disciplínách. První disciplínou je bench press družstva – na činku je naloženo 75 kilogramů a družstvo musí vytvořit co nejvíce platných benchpresových opakování. V časovém limitu 5 minut se mohou na lavičce členové týmu libovolně střídat a pokusy se sčítají.

Následuje přenášení břemene na čas a danou vzdálenost. Břemeno budou přenášet postupně všichni členové družstva. Přenášet se bude několik břemen na čas na dráze asi 10 metrů. Jednotlivé časy všech z družstva se sečítají a dají výsledek celého týmu.

Třetí disciplínou je Atlasův kámen. Na zemi je položen kámen, který musí soutěžící přehodit přes 1,5 metru vysokou překážku. Každý soutěžící tak musí učinit třikrát. Čas se opět měří od začátku prvního soutěžícího do konce třetího přehození posledního z družstva.

Následuje  soutěž  v opakovaném převracení pneumatiky v časovém limitu. Součet nejlepších pokusů pak tvoří výsledek týmu. Soutěž doplní tajná disciplína ředitele závodu. Ředitel závodu tuto disciplínu odtajní až při samotném zahajování soutěže. Bude to některá z klasických silových disciplín.

Novinkou letošního ročníku bude víceboj žen. „Žen předpokládáme v soutěži pouze několik, takže nebude možné tvořit týmy. Proto ženy budou soutěžit každá sama za sebe. Jejich víceboj se skládá z benchpressu s 50% tělesné hmotnosti na čas dvou minut, přenášení břemen na čas, obracení pneumatiky na čas a vrhu koulí,“ prozradil ředitel závodů Radovan Kaděra.

Pro muže bude připravena soutěž jednotlivců v mrtvém tahu a ve vrhu koulí.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …