Foto: Archiv města Mikulov

Adventní Mikulov nechce být ryze komerční

Mikulov – Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého města Mikulova a vychutnejte si řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou. Udělejte radost malými dárky z vánočního jarmarku a vezměte své děti na pohádku či společné čtení.

V Mikulově o adventu pokračuje celoroční program aktivit pro širokou veřejnost i turisty. „Zdejší koncepce veřejných akcí nepodporuje ryze komerční pojetí. Město dává prostor zejména kultuře, kvalitní gastronomii a řemeslným výrobkům. Jarmarky s programem si získávají oblibu, přivádějí návštěvníky i mimo sezónu a fungují jako místo společenského kontaktu a zábavy,“ uvedla k programu Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské agentury Mikulovská rozvojová.

Adventní čas zahájí koncert skupiny Oboroh, který zazní v sobotu 29. listopadu v modlitebně Evangelické církve metodistické. První adventní neděli se slavnostně rozsvítí vánoční výzdoba a strom na mikulovském Náměstí.

Město čeká hned několik mikulášských nadílek – už 4. 12. je mikulášské odpoledne v Domě dětí a mládeže. Na Náměstí přijde Mikuláš se svou družinou v předvečer svého svátku 5. prosince a hned následující den bude Mikuláš a betlém se živými zvířátky v areálu hotelu Zámeček.

Neděle 7. prosince mohou děti přijít na pohádku Sněhová královna v podání brněnského divadla MALÉhRY, ve kterém zahraje i mikulovská rodačka Bára Seidlová.

Hlavní adventní akcí jsou v sobotu 13. prosince Vánoce pod radnicí. Na návštěvníky čeká vánoční jarmark s tradičními řemesly a dobrotami. Koledy vytvoří slavnostní a poklidnou atmosféru a lidé se mohou konečně zastavit na kus řeči s přáteli, které tu potkají. Mohou si k tomu dát rybí či zabijačkové speciality, svařené víno, punč nebo koupit ručně vyrobený dárek pod stromeček.

Do nabídky adventních pořadů se zapojila i Eat Art Gallery, která o adventních nedělích pořádá odpolední čtení a od 4. do 21. prosince také vánoční trhy.

V Mikulově předvánoční čas doprovází i zajímavé koncerty, v sobotu 6. prosince uvede svůj Adventní koncert Národopisný soubor Pálava se všemi svými složkami a další víkend 13. prosince oslaví vystoupením svých 40 let od vzniku dechová hudba Mikulovanka, moderátorem večera bude Jožka Šmukař. Velmi slavnostní bude vystoupení souboru Virtuosi di Mikulov v neděli 14. prosince v chrámu sv. Jana Křtitele. Na středu 17. prosince připravili svůj vánoční koncert také členové pěveckého sboru gymnázia Gaudium ve spolupráci s komorním orchestrem místní Základní umělecké školy. Adventní čas pak vyvrcholí 20. prosince v Městském kině koncertem Michala Horáčka a jeho hostů. Hudební recitál Mezi námi uvede písně, ke kterým Horáček napsal texty, a zazpívají je Lenka Nová, známá z kapely Laura a její tygři, a také dcera Michaela Horáčka, zpěvačka Ruth Horáčková, či svérázný František Segrado.

Mikulov má v nabídce uměleckých aktivit samozřejmě i umění výtvarné, které můžete zhlédnout v místních galeriích. V adventním čase informační centrum pořádá i oblíbené hodinové prohlídky historického města se šálkem svařeného vína. Průvodci seznámí hosty s historií města, zavedou je do zámeckého sklepení s obřím sudem nebo do Dietrichsteinské hrobky a proslulé židovské čtvrti.

ZDE NAJDETE KOMPLETNÍ PROGRAM
(lk)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …