Absolutním Šampionem České republiky se poprvé stalo červené víno

VALTICE / Šampionem, tedy nejlepším vínem České republiky pro rok 2016, se stal Merlot, výběr z hroznů 2012, barrique vinařství Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice. Hrozny pochází z mikulovské vinařské podoblasti, z obce Brod nad Dyjí, viniční tratě Brodské stráně. Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnotící komise vyhlásili 8. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2016, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice.

Šampion Salonu vín – národní soutěže vín 2016 uspěl v konkurenci 1423 moravských a českých vín od 215 vinařů přihlášených do soutěže. Nejprve postoupil z nominačního kola Národní soutěže vín – mikulovské vinařské podoblasti do prvního kola a dále do druhého finálového kola Salonu vín – národní soutěže vín 2016, které proběhlo v úterý 8. prosince ve Valticích. Porota jej v konkurenci dvou set finalistů soutěže vyhodnotila jako absolutního vítěze. Šampion se stal zároveň vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín.

“Vítězný Merlot je víno s nádhernou tmavě granátovou barvou. Díky ležení na barrique sudech jsou ve vůni cítit tóny vanilky, tmavého ovoce, dřeva a lehce i kávy. V chuti je víno harmonické, plné s výraznou tříslovinou,“ popsal Šampiona enolog soutěže Ing. Marek Babisz a dodal: „Jsem rád, že se letošním Šampionem stalo právě červené víno, které, doufám, pomůže přitáhnout k vynikajícím moravským červeným vínům zaslouženou pozornost.“

Kompletní složení salonu vín bude oznámeno v průběhu ledna. Slavnostní vyhlášení a otevření nového ročníku degustační expozice Salonu vín proběhne 29. resp. 30. ledna 2016.

Letos jsme v Salonu vín přivítali opět o více než 20 % návštěvníků více než v předchozím roce a předpokládáme, že i v roce 2016 počet návštěvníků, kteří absolvovali některý z degustačních programů v expozici Salonu vín, překoná 20 000,“ řekl k Salonu vín Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

V průběhu ledna bude expozice uzavřena a bude zde probíhat příprava nového ročníku.

Záštitu nad Salonem vín – národní soutěží vín 2016 opět převzal prezident České republiky Miloš Zeman a ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zdroj:m www.omnimedia.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …