Štafeta ZŠ Slovácká foto: archív školy

ZŠ Slovácká atletiku umí, uspěla ve štafetách v republikovém finále

KOLÍN (lž) – Minulý týden se šestnáctičlenné družstvo žáků 2.-5. tříd Základní školy Břeclav, Slovácká vydalo do Kolína na republikové finále 1. ročníku Štafetového poháru, kam se probojovalo jako vítězné družstvo z kola oblastního.

Družstvo tvořili Jana Piškulová, Šárka Brucknerová, Ema Helešicová, Klára Kachyňová, Šimon Sedlák, Filip Jandásek, Filip Vlašic, Kryštof Hasík, Michaela Raclavská, Klára Vaculíková, Eva Hytychová, Šárka Bartošová, Vít Hlavenka, Marek Štěpnička, Marek Magula a Jaroslav Raclavský.

Závodilo se na kolínském atletickém stadionu, patronkou závodu byla mistryně světa Ludmila Formanová. Ve štafetách se představilo 15 týmů, když 14 vítězů z oblastních kol doplnila domácí pořadatelská škola. Mladí sportovci ze Slovácké dokázali vylepšit svůj vítězný čas z kola oblastního ve všech třech dílčích štafetách (mladší na 8 x 100 m, starší na 8 x 100 m i smíšená na 8 x 200 m) o téměř 17 sekund. I přesto skončili součtem časů jednotlivých štafet 8:42,9 minut na osmém místě (shodného času dosáhla na místě sedmém i ZŠ z Domažlic, podle pravidel soutěže však rozhodl rychlejší čas ze smíšené štafety).

Mladí atleti dosáhli bezesporu výborného výsledku a potvrdili tak dlouhodobě výbornou pozici Slovácké v atletice v republikovém srovnání.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …