il.foto

Zloději tankují zadarmo, některým stačí dvě minuty.

BŘECLAVSKO (juh) – Další dvě krádeže motorové nafty evidují policisté v našem regionu.

Neznámý pachatel se vydal během víkendu na parkoviště dálnice D2 a poškodil uzávěr palivové nádrže u nákladního vozidla. Následně odčerpal 150 litrů pohonných hmot. Vzniklá škoda se dostala na čtyři a půl tisíce korun.

Bez povšimnutí nezůstal ani odstavený bagr za železničním nadjezdem v katastru obce Břeclav. Zloděj si přivlastnil asi 110 litrů motorové nafty a pak se z místa vytratil. Zanechal za sebou škodu za téměř čtyři tisíce korun. Oba případy jsou nyní v šetření.

„V letošním roce jsme se s obdobnou trestnou činností setkali již na několika místech našeho regionu. Jedná se především o odčerpání pohonných hmot z pracovních strojů či nákladních vozidel odstavených na odlehlých místech. Policisté uvedené problematice věnují zvýšenou pozornost a jak se v poslední době ukázalo, nejedná se vždy o nájezd zlodějů specializujících se na popsanou trestnou činnost. Nedávno jsme šetřili odcizení motorové nafty, kterou měl na svědomí zaměstnanec firmy. Postupně se mu podařilo zbohatnout o více než 60 tisíc korun v „naturáliích“.  Svého zaměstnavatele totiž okradl během několika měsíců o téměř dva tisíce litrů motorové nafty,“ uvedla k případu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

A jak ukazuje krátké video, některým „specialistům“ na to stačí dvě minuty.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …