Výborný výkon maratonce Dufka

KOŠICE /Lk/ V Košicích se běžel tradiční Maraton míru za účasti téměř 1400 běžců z celeého světa. Pořadí na prvních místech si zajistili podle očekávání Keňané. Závodu se zúčastnili také tři běžci Fitnessfreedom Race Team  Hustopeče Vedli si úspěšně. Jan Dufek obasadil celkově 15.místo, ve věkové kategorii nad 40 let byl čtvrtý. Časem 2:39:41 se zařadil na 7. místo v historii maratonu na okrese. Na 509 místě doběhl Libor Odvářka v osobním rekordu 3:42:29 a v ktwforii nad 40 let se ještě umístil Radek Baťa na 152 místě časem :3:48:04.

Paulík vyhrál již devětkrát.

V Bořeticích se ukutečnil již 16. ročník Běhu za Bořeckým burčákem za účasti 262 běžců, kteří absolvovali desetikilometrovou trať. V kategorii mužů vyhrál břeclavský Roman Paulík již podeváté, když dalšího běžce za sebou zanechal o půldruhé minuty. Dosáhl času 30:20. Na 13. místě doběhl Pohanka z Velkých Pavlovic v čase 35:27, 17. byl Kynický z Husopečí za 36:16, 19. Punčochář s Bořetic. V kategorii nad 40 let byl Baják z Velkých Pavlovice sedmý za 38:23, 12. Kynický ze stejného oddílu za 38:30, 13. Střelec z Popic za 39:39, na 23. místě doběhl Oslzlý z Velkých Pavlovice za 40:16, na 17. místě Baťka z Velkých Pavlovice za 42:55, 19. Hicl z Velkých Pavlovic za 45:44. V kategorii nad 60 let byl první Slavík z Hustopečí za 42:44, třetí Pavel Kubíček za 43:40 Novák z Ladanu Moravská Nová Ves za 54:41.V ženách byla Makurová z Hustopečí druhá za 43:45, patnáctá Bártová z Velkých Pavlovic za 48:09. V kategorii nad 50 let 15. Orth (Irish Pub Břeclav), Nad 65 let: 7. Foretník (Krumvíř).

Běželo se Vokolo priglu.

BRNO /Lk/ – Pro zasvěcené je to běh okolo brněnské přehrady na 10 km. Z běžců regionu se nejlépe dařilo oběma účastníkům z Perné. V kategorii mužů skončil Pavel Hrdina na 12. místě za 48:16, na 76. místě byl Marek Hašek z Pohořelic za 57:01, 131. Vít Jonáš (Čechovka Břeclav) 59:47, 183: Martin Daneš z Gumotexu Břclav 1:01,10, 283. Marek Staněk /Charv. Nová Ves) 1:13:30, 555. Parobek Jaromír (Velké Němčice) 1:09:51.940. František Kubíček (Relax Dobré Pole)  1:17:32. – V ženách byla nejlepší Martina Vévodováz Perné 55:20, 150 Peroutková (Vel. Němčice). Celkem bylo na startu přes 2000 běžců.

Horák vyhrál Burčákový trojboj.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ /Lk/ – Tradičním závěrem atletické sezony bývají v Uhersjém Hradišti Burčákové víceboje, které se skládají většinou z vrhačských disciplín. Na startu v kategorii dorostenců byl také Adam Horák z břeclavské Lokomotivy. Byl úspěšný když vyhrál dorosteneckou kategoreii. Vyhrál také ve všech disciplínách. V kouli měl 15,35, v disku 44,53 a oštěpu 37,04.

Formánek vyhrál hodibový desetiboj.

BRNO /Lk/ – V Brně se každoročně pořádá hodinový desetiboj. Atlet musí během hodiny absolvovat všech deset disciplín. To klade ale nečekané překážky, kdy například se běží 400 m a vzápětí 110 m překážek a jiná specifika, na které je třeba se předem připravi. Závodu se úspěšně zúčastnil také břeclavský vícebojař Adam Formánek, který si edl velmi úspěšně, kldyž celý desetiboj vyhrál.Nejlpší výkon podal ve vrhu koulí, kde se zlepšil na 14,06 a rozšířil počet „čtrnáctimetrových“ koulařů na okrese na sedm.Dobré výkony měl i v dalších siciplínách. 100 m za¨běhl za 11,46. do dálky skočil 626, o tyči 370. Nejhorší to bylo na 400 m 59 vteřin, když se šetřil na další disciplíny..