Vévodová, Hrdina a Špacír vyhráli v Hranicích

HRANICE (Lk) – V Hranicích se uskutečnil již 43. ročník Hranické dvacítky. Velké úspěchy slavili běžci našeho regionu.

V závodě mužů vyhrál Pavel Hrdina z Perné v čase 1:12:36. Většina běžců si stěžovala na velmi suchý vzduch, který dělal potíže zejména v konci běhů. Hrdina okomentoval svůj běh: „Měl jsem plán běžet mnohem rychleji, ale dnes to prostě nešlo. Nebylo ani s kým, tak jsem byl nakonec rád, že jsem se nemusel moc zmáčknout, abych vyhrál.“ Jeho klubová kolegyně Martina Vévodová vyhrála se stejně velkým náskokem. Dosáhla času 1:27:07 a ke svému běhu měla následující poznámku: „Také jsem chtěla běžet po čtyřech minutách (1 km), ale vůbec to nešlo, posledních 5 km jsem se už jen trápila“. V závode veteránů nad 60 let potvrdil svoji neporazitelnost v posledních závodech Ladilslav Špacír z Lokomotivy, který vyhrál výkonem 1:31:04. Běželo celkem 79 závodníků.

BRNO – Dobré výsledky zaznamenali běžci na Masaryk run v Brně, který se běžel na trati 10.442  metrů: 8. Jan Dufek (Hustopeče) 38:55, 38. Tomáš Peroutka (Velké Němčice) 43:28, 106. Martin Daneš (Lvi Břeclav) 46:19, 108. Zdeněk Bernát (Lanžhot) 46:24, 122. Zdeněk Kratochvíl (Křepice) 47:07, 183. Marcel Hašpl (Pohořelice), 206. Milan Bartoň (Pohořelice) 49:34, 219. Jiří Vinklárek (Lvi Břeclav) 50:22, 274. Libor Odvářka (Hustopeče) 51:03, 328. Pavel Kamenský (Hustopeče) 52,28.

VACENOVICE – Několik běžců regionu startovalo na 41. ročníku Běhu osvobození Vacenovic. V běhu na 4.000 m skončila v kategorii žen do 34 let na 7. místě Karolina Bártová z Radegastu Velké Pavlovice za 22:54 minut. Muži běželi 6.000 metrů.V kategori nad 40 let byl devátý Radek Bárta z Radegastu Velké Pavlovice za 27:22. V kategorii nad 50 let skončil Milan Machač z Břeclavi desátý za 28:26, nad 65 let skončil František Kubíček z Relaxu Dobré Pole pátý za 33:10 a konečně nad 60 let Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves byl sedmý za 36:43 minut.

Ohlédnutí za uplynulou sezonou hokejových lvíčat

Ohlédnutí za uplynulou sezonou hokejových lvíčat Libor Kocúr sekretář klubu Ligové soutěže skončily, hokejisté z …