Velikonoční turnaj vyhrálo Uherské Hradiště

BŘECLAV (mz, juh) – O víkendu hostil břeclavský zimní stadion hokejový turnaj mladšího dorostu.

Na turnaji se představilo celkem pět týmů složených z hráčů narozených v roce 1999 a mladších. V Břeclavi se představila družstva z extraligového Zvolena, Senice, Žďáru nad

Sázavou, Uh. Hradiště a domácí Břeclavi. Senica a Žďár na turnaji již zkoušeli některé letošní starší žáky, kteří budou soutěž dorostu hrát v příští sezoně. Zvolen měl silný tým, ve kterém měli převahu kluci ročníku narození v letech 1999 a 2000. Uherské Hradiště, které na poslední chvíli nahradilo odřeknuvší rakouský klub Vienna Tigers, přijelo doplněno pár kluky ze zlínského dorostu

a také zvolilo spíše straší a zkušenější sestavu. Domácí tým byl seskládaný jak z kluků ročníku 1999, tak i z mladších ročníků 2000 a 2001.

Celý turnaj se odehrával v přátelské atmosféře a kluci, ač si na ledě nic nedarovali, hráli sice tvrdě, ale za mezí pravidel opravdu pouze výjimečně. K vidění  byla spousta krásných akcí, skvělé výkony brankářů a nádherné souboje tělo na tělo.

Břeclavští kluci začali turnaj prvním utkáním sobotního programu. Za soupeře jim byl tým HK 91 Senica. První třetinu byl tým ze Slovenska hokejovější a vypracoval si určitě více šancí. Našim se ovšem povedla dvě přečíslení, která skvěle vyřešili. A hned po druhé brance se Břeclavi povedlo otřesenému soupeři vstřelit třetí gól. Od druhé třetiny se hra srovnala a domácí začali být stále více v útočné třetině. Poslední část utkání již měli pevně v rukou a soupeře nakonec porazili 10:2.

Druhé sobotní utkání proti Žďáru bylo charakterizováno soubojem dvou pevných obran. Domácí opět po přečíslení dali v první části hry vedoucí branku. Až do třetí části měly oba týmy minimum šancí, a když se nějaká objevila, tak ji zmařili skvělí gólmani. Zhruba pět minut před koncem zápasu Žďár vyrovnal. Když už se zdálo, že zápas budou muset rozhodnout trestná střílení, tak nenápadná střela břeclavského hráče dvě vteřiny před koncem propadla brankáři žďárského týmu mezi tělem a rukou a puk doklouzal za brankovou čáru.

Nedělní program zahájilo utkání Břeclavi proti Zvolenu. Pevné obrany neskýtaly útočníkům příliš prostoru. Postupem času byl Zvolen přece jenom lepším týmem a Břeclavští mohli děkovat  brankáři, že byl stav zápasu stále0:0. Ve třetí třetině ale přece jenom kapituloval po nešťastné vlastní brance. Domácím se ale do dvou minut povedl rychlý kontr a bylo to 1:1. Čtyři minuty před koncem se soupeř dostal do brejku, který také využil. Výhru Zvolen potvrdil třetím gólem při břeclavské power play.

Poslední utkání proti Uh. Hradišti se Lvům jako jediné příliš nepovedlo. Hned v první minutě obdrželi branku, padla na ně „deka“ a soupeř je dvě třetiny jasně přehrával. Až ve třetí třetině se hra srovnala, ale to již měli kluci z Hradiště pohodlný náskok a kráčeli za vítězstvím 7:1 i za celkovým prvenstvím v turnaji. Druhou příčku obsadil Zvolen a třetí Břeclav.

Informace o právní změně ve struktuře klubu HC Lvi Břeclav z.s.

Tisková zpráva HC Lvi Břeclav Spolek HC Lvi Břeclav z.s. se rozdělil odštěpením na HC …