Honička, koloběžka a jiné

BŘECLAV– V ulici Čermákova byli strážníci požádáni o pomoc při pátrání po pachateli krádeže v OD. Ten z prodejny prchl a následně i s batohem plným odcizeného zboží sedl na kolo a snažil se ujet. Zaměstnanec ochranky prodejny však nelenil, osedlal kolo a jal se pachatele stíhat. Podařilo se mu ho dostihnout, strhnout z kola a batoh i s lupem mu odebrat. Zloděj nechal kolo kolem, vzal nohy na ramena a zmizel z dohledu. Z kamerových záznamů z prodejny pak bylo dodatečně zjištěno, že dotyčný jedinec tam nekradl poprvé. Událost strážníci dále šetří.

Podobný případ řešili i o pár hodin později. V ulici U Stadionu bylo projíždějící hlídce nahlášeno odcizení koloběžky. Majitel naštěstí stačil zahlédnout muže, jak koloběžku nakládá na korbu vozidla, kterým z místa urychleně odjel. Operátor MKDS vozidlo i s řidičem na záznamu dohledal a díky místní i osobní znalosti strážníci během pár okamžiků věděli na jakou adresu si pro koloběžku dojít, aby ji obratem mohli vrátit majiteli.

Díky osobní znalosti strážníků a asistentů prevence kriminality se podařilo ustanovit i dalších pět pachatelů podezřelých z krádeží v OD a jednoho jízdního kola. Všichni tak mohou být pohnáni k zodpovědnosti.

L. Rigó

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …