V Žižkově a Velkých Pavlovicích budou slavit hody

V Moravském Žižkově a ve Velkých Pavlovicích už vrcholí přípravy na největší svátek roku – tradiční hody.

V sobotu 16. srpna od 15 hodin v Moravském Žižkově začíná hodový program na sóle před kulturním domem stavěním máje, a to tradičním způsobem. Potom od 19 hodin proběhne předhodové zpívání za účasti dětského folklorního souboru  Žižkovjánek, mužských sborů z Dambořic, Lanžhota, Prušánek a Moravského Žižkova a program obohatí tanci folklorní soubor Pohárek z Týnce. Účinkující bude doprovázet cimbálová muzika sourozenců Osičkových z Velkých Bílovic.

V neděli 17. srpna  se v 9 hodin v kostele Panny Marie Vítězné uskuteční hodová mše svatá. Průvod krojované chasy obcí vyjde ve 14 hodin od stárka ke stárkám a pak pod máju, kde bude pobíhat hodová zábava. K tanci a poslechu bude po tři dny hrát dechová hudba Legrúti z Velkých Bílovic. Pondělní program zpestří ještě tradiční tanec z Hanáckého Slovácka – zavádka. „A v úterý večír dojdů Maškarádi – tož se dojdite podívat,“ zvou pořadatelé místní i přespolní.

VELKÉ PAVLOVICE (fč) – TJ Slavoj, krojovaná chasa a Město Velké Pavlovice vás zvou na velkopavlovické hody a hodky.

Hodové oslavy proběhnou ve dnech  17., 18., 19. a hodky v sobotu 23. srpna, a to v nově zrekonstruovaném areálu u sokolovny. V neděli se bude konat taneční zábava s dechovou hudbou Lácaranka, v pondělí taneční zábava se zavádkou při Slovácké kapele Romana Horňáčka, v úterý bude taneční zábava opět s Lácarankou. Na hodky zahraje dechová hudba Sokolka.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladná – VII. setkání harmonikářů

LADNÁ / sportovní hala sobota 16. 3. 2024 od 15 hodin Obec Ladná s Klubem …