V Týnci ochutnávali přes 500 vzorků

TÝNEC (juh) – Celkem 503 vína mohli v sobotu ochutnat návštěvníci tradičního koštu v Týnci.

Spolek Vinaři z Týnce nabídl návštěvníkům výstavy vín v sále místního kulturního domu 299 bílých vín, 153 červených a 51 růžových vín. Vína byla převážně ročníku 2014 a pocházela nejen z Podluží, ale i ze Slovenská a Slovácké vinařské podoblasti. Kromě tradičních odrůd se v nabídce objevily i ty méně známé, jako například Bacchus, Festivalnyj, Pesecká Leánka, Scheurebe, Sylvánské červené, Ariana, Cabernet Dorsa, Dunaj nebo Hron.

Přestože loňský rok nebyl pro vinaře klimaticky příznivý, nebyla v Týnci o velmi kvalitní vína nouze. Championy výstavy se staly Hibernal, kabinet 2014 z tvrdonického Vinařství Čech, Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2012 z mikulčického Vinařství Maláník – Osička a růžové André Karla Matyáše z Dolních Bojanovic. Cenu starostky za nejlépe hodnocené víno z Týnce si odnesl Martin Jůva za své Rulandské bílé. Nejlepší vína mohli návštěvníci získat také v dražbě, jejíž výtěžek 3.800 korun putoval na konto nadace Dobrý Anděl. Ta pomáhá rodinám, jejichž člen trpí závažným dlouhodobým onemocněním.

Kdo sobotní košt nestihl, ten může přijít ochutnat vína týneckých vinařů v sobotu 20. června, kdy se ve sklepním areálu Hradíštěk uskuteční Den otevřených sklepů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …