V neděli si po fantastickém závěru dovezly Lvice z Uničova dva body

Břeclavské hráčky ukázaly v zápase s Uničovem velkou morální sílu a po 4 brankách v rozmezí 6 minut a 15 vteřin zvítězily.

Průběh utkání

Utkání s Uničovem je již tradičně o rychlosti a kombinaci. To se potvrzovalo od úvodního vhazování. Zejména B. Juříčková hrající za reprezentaci ČR a působící v chlapeckém týmu ve Vítkovicích svůj tým táhla. Zdatně ji sekundovaly i N. Rožnovjáková a K. Balážová. V prvních minutách na Lvice Uničov vletěl jako vichřice a první jmenovaná nám dělala v obranné třetině velké potíže. Souhra Uničova zejména po vyhraném buly v útočné třetině byla skvělá a domácí hráčky si téměř vždy dokázaly i vytvořit střeleckou pozici. Z toho také pramenil první gól v naší síti, jehož autorkou byla právě B. Juříčková. Lvice se oklepaly až zásluhou kapitánky K. Buocikové, která si v přesilovce Lvic, chytře najela na pas z obranné třetiny a v samostatném úniku chytře nad lapačku domácí brankářky stav srovnala. Zápas byl dál velmi rychlý, ale hra se již srovnala. Lvice si dokázaly vytvářet tlak proti druhé a třetí formaci domácího týmu. Útok s dnes skvělou B. Juříčkovou nám ovšem stále působil potíže. To se projevilo na samém konci, kdy tato domácí hráčka dokázala prosadit mezi našimi dvěma beky a vlastní vyraženou střelu doklepla za záda N. Bláhové.

Druhá třetina začal v trošku ospalejším tempu. Ovšem první pod kotel začal opět přitápět domácí tým. Lvice několikrát skvěle podržela N. Bláhová, která předvedla několik skvělých zákroků. Střely břeclavských hráček povětšinou mířily buď těsně mimo brankové tyče nebo přímo na brankářku domácího celku. Skóre se měnilo až v 36. minutě, kdy se po skrumáži v přesilové hře prosazuje nejzkušenější domácí hráčka J. Hrbatová a dává Uničovu dvoubrankové vedení. Odpověď Lvic byla rychlá. Po souhře Dobrovolná, Búliková a Kotounová, poslední jmenovaná snižuje opět na rozdíl jedné branky.

Do třetí třetiny šly Lvice s jednoznačným cílem. Branku již nedostat a zápas překlopit na svoji stranu. Tento cíl dostal první trhlinu hned ve druhé minutě třetí třetiny, kdy kotouč ležící pod brankářkou N. Bláhovou se najednou objevuje za jejími zády v brankovišti a Ž. Handlová jej doklepává a opět uklidňuje domácí tým. Branka břeclavské hráčky nesložila. Stále více času tlačí a pouze první útok domácího celku je schopen přenášet hru do naší obranné třetiny. Bohužel stále se Lvicím nedaří vstřelit další branky. Když se v čase 55:22 potřetí po rychlé akci prosazuje B. Juříčková a Uničov vede již 5:2, na Lvice by v tento moment asi již nikdo nevsadil ani pětník. Konečně se ovšem střelecké štěstíčko přesouvá na naše hokejky. Po 15 vteřinách dojde k nedorozumění v domácí obraně, když K. Beňovská přihrávkou na střed vybídne S. Sadílkovou k úniku do útočné třetiny a ta nedá domácí brankářce šanci. Tento útok zůstává na ledě a ihned po buly se dostává do dalšího tlaku. Když už to vypadá, že se domácí hráčky ubrání, tak K. Beňovská na modré čáře zachytává vyhození domácího celku a střelou po ledě překvapí domácí brankářku a rázem je to pouze o jednu branku. Od pátého gólu domácího celku uběhlo pouhých 46 vteřin. Domácí tým reaguje oddechovým časem. Ihned po buly Lvice opět v útoku a po dalších 34 vteřinách je srovnáno. Střelou nad lapačku se prosazuje A. Kotounová. Do konce zápasu se domácí spíše brání. Až v poslední minutě se domácí hráčky dostaly do dvou šancí, které vypracovala B. Juříčková. N. Bláhová opět náš tým podržela.

Bude se prodlužovat. Domácí nasazují to nejsilnější, co mají k dispozici. První trojka na ledě – Juříčková, Balážová a Rožnovjáková. Tato trojka si vodí kotouč a dostává se i ke střelám, některé jsou zblokovány a tu poslední chytá N. Bláhová. Po odehrané minutě se dostávají ke slovu Lvice, které se usadí v útočné třetině a po několika pokusech se nakonec z dorážky prosadí M. Hodoňová a definitivně rozhoduje toto utkání.

Statistiky:

1. Liga žen, 12. kolo

HC Uničov : HC Lvi Břeclav  5:6 pp (2:1, 1:1, 2:3, 0:1)

Sestava Uničov: Martincová – Hrbatová, Rožnovjáková, Mólerová K., Kopřivová, Handlová – Balážová, Urbánková, Hrubanová, Krejčí, Juříčková, Mólerová L., Solovská

Sestava Lvic: Bláhová – Bartalová, Duroňová, Dobrovolná, Beňovská – Koníčková, Sadílková, Buociková, Kotounová, Höklová, Búliková, Prokopová, Hodoňová
Branky: 3. Juříčková ( Balážová, Hrubanová), 20. Juříčková ( Balážová, Hrubanová), 36. Hrbatová ( Mólerová L., Urbánková), 42. Handlová ( Mólerová L.) 56. Juříčková ( Balážová, Hrubanová) – 5. Buociková ( Dobrovolná) , 36. Kotounová ( Búliková, Dobrovolná), 56. Sadílková ( Beňovská). 57. Beňovská, 57. Kotounová ( Búliková), 62. Hodoňová ( Prokopová)

Vyloučení: 3 : 4

Využití: 1:1   Oslabení: 0:0   Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:6

V Uničově se odehrál velmi vyrovnaný zápas, který nakonec po skvělém závěru opanovaly břeclavské hráčky.

Je to skvělou pozvánkou na další domácí utkání Lvic,

které se uskuteční v sobotu 5.3. od 15:30 hod.

a

v sobotu 12.3 od 17:15 kdy přijede tým z Opavy.

Ohlédnutí za uplynulou sezonou hokejových lvíčat

Ohlédnutí za uplynulou sezonou hokejových lvíčat Libor Kocúr sekretář klubu Ligové soutěže skončily, hokejisté z …