Úspěch na mezinárodní regatě v Mnichově a start na ME !

Mnichov – Reprezentační a klubové juniorské týmy z celé Evropy a také reprezentace Zimbabve a Egypta si daly o víkendu dostaveníčko na olympijském kanále v Mnichově, kde se konala velká mezinárodní juniorská regata, která se považuje, jako prověrka před nadcházejícím ME juniorů.

Českou reprezentaci reprezentovali dva veslaři z Břeclavi. Lukáš Helešic se svým kolegou z Pardubic na dvojce bez kormidelníka a Petr Rampula s parťákem z Prahy na dvojskifu.Lépe si vedl L.Helešic na dvojce, když sobotní rozjížďky ovládli a zvítězili s nejlepším časem.

V sobotním finále pak naši posádku naprosto zaskočila drtivým nástupem německá reprezentační posádka, kdy v polovině trati vedla více než o 6 vteřin, poté nastala stíhací jízda naší dvojky, která snižovala náskok německé dvojice každým zátahem, ale v cíly jim chybělo asi půl loďky na německou reprezentaci. Další posádky Švýcarska, Anglie, Francie a Německa zůstali za těmito dvěmi loděmi v uctivé vzdálenosti.Tímto výkonem se posádka dvojky přímo nominovala na mistrovství Evropy juniorů, které se koná za čtrnáct dní v Belgickém Hazenwinkelu.
Petrovi Rampulovi s kolegou z Prahy se v sobotních rozjížďkách nepodařilo postoupit do dalších bojů a v přímém souboji podlehli druhému českému dvojskifu, který bude mít větší šanci pro následnou nominaci na ME. Jejich umístění je bohužel odrazem krátkodobého společného veslování, které po kontrolních závodech neumožňuje více prostoru.

V neděli se pak startovalo v samostatně dělených závodech, kde byli soupeři losováni.
Obě posádky s Břeclavskými zástupci zvítězily ve svých dělených závodech přesvědčivě systémem start cíl a přivezly cenné kovy.
Josef Akai, foto Vojtěch Pachman

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …