Souhrn výsledků HC Lvi Břeclav z.s. za víkend 28.1. – 29.1. 2017

Souhrn výsledků hokejových týmů HC Lvi Břeclav za 28.1.- 29,1,

O tomto víkendu se v soutěžních utkáních představily pouze čtyři břeclavské týmy. Mladším a starším žákům zápas ve Val. Meziříčí odpadl pro nemoc soupeřů.

2.třídy U8

Lvíčata druhých tříd se představila na domácím ledě při turnaji, ve kterém se utkala s nedávnými soupeři a to MBK Vyškov, SHKm Hodonín a dvěma družstvy brněnské Techniky. Na ledě se ještě představil tým HO Hamíkovo, který bude našim soupeřem až na dalším turnaji 12.2. Naši opět předvedli bojovný výkon, který potěšil přihlížející diváky a po svých zápasech byli povětšinou důvody k pochvalám.

4.třídy U10

Na brněnský Úvoz zamířily 4. třídy na zápas v sobotu 28.1. Hokejisté této kategorie, se stále spíše učí jak se pohybovat při zápasech na velkém hřišti. Od prosince je ovšem vidět velký pokrok. Všem se již pomalu dostává potřebných návyků. I s HCM Warrior Brno předvedla Lvíčata výkon na hranici svých možností.

St. dorost U18

Starší dorostenci v neděli na domácím kluzišti narazili v nadstavbové skupině E na SK Karviná. Tento soupeř je v této sezoně pro naše borce velmi neoblíbený. Po celé utkání jsme chtěli výsledkovou mizérii s tímto soupeřem ukončit a konečně naplno bodovat. Opět se to nezdařilo. V zápase nám opět nešlo proměňování šancí a nepomohla nám ani nařízené trestné střílení v náš prospěch. Hosté využili maximum možného a od Dyje si odváží plný bodový zisk.

HC Lvi Břeclav : SK Karviná                   2:4 ( 0:0, 1:2, 1:2)

Muži

V krajské lize hrající seniorský tým potřeboval pro větší klid před třemi závěrečnými venkovními zápasy doma plně bodovat. Z pohledu na tabulku jsme byli na domácím ledě favority. Co nám zůstalo ovšem na hokejkách z minulého utkání, bylo neproměňování šancí. Od prvních minut jsme měli na ledě optickou převahu, i šance na naše hokejky přišly, ale ta černá guma stále nechtěla zamířit do branky blanenského týmu. A v poslední minutě první třetiny přišel trest v podobě vedoucí branky hostí. I ve druhé části hry byli Lvi aktivnějším týmem, ale docílit branku bylo nad naše možnosti. Velká příležitost se naskytla v podobě pětiminutové přesilovky. Po více než čtyřech minutách se konečně mohli radovat i naši, ze zaslouženého vyrovnání. I třetí část se nesla ve znamení naší převahy. Udeřili ovšem první hosté. Lvům se povedlo v 53. minutě vyrovnat opět v přesilové hře.

Rozhodující momenty přišly mezi 57. a 58. minutou. Nejprve se na začátku 57. minuty tleskalo fair play jednání našeho F. Hrbatého. Hlavní rozhodčí za faul na jeho osobu chtěl vyloučit blanenského hráče. F. Hrbatý oznámil rozhodčímu, že se v daném souboji o faul nejednalo a tak došlo ke změně verdiktu a pokračovalo se i nadále v pěti hráčích na obou stranách. Sand za toto správné jednání přišla ještě v téže minutě právě pro F. Hrbatého odměna  v podobě vedoucí branky Lvů. Za minutu jsme dali ještě rychlý pojišťovací gól a dvoubrankový náskok si již Lvi do konce zápasu pohlídali.

Po boji tak zůstali tři body doma.

HC Lvi Břeclav: Dynamiters Blansko HK 4:2 ( 0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 33. Hrbatý (Lenkovič, Dora), 53. Garčic ( Směřička), 57. Hrbatý ( Lenkovič, Nešpor). 58. Čápek ( Blaha) – 20. Jílek ( Berka), 47. Kazda ( Antal)

Sestava domácích: Michálek ( Hübner) – Dora ( C ), Zugar. Směřička, Papp. Hrbatý, Koutný – Lenkovič, Gabriška, Blaha, Juránek, Nešpor, Zháňal, Garčici, Čápek, Průdek

Program domácích utkání na příští týden:

V sobotu 4.2. od 17:00 bude bojovat ml. dorost  U16 o udržení šancí probojovat se do play off, s Vienna Tigers.