Přepadení objasněno

BŘECLAVSKO: Dvojice s kradeným autem havarovala v Rakousku.

Drnholec – Břeclavským kriminalistům se v těchto dnech podařilo dokončit práci na případu, který se odehrál na začátku března v Drnholci. Všechno začalo inzerátem, když se majitel osobního vozidla Mercedes-Benz rozhodl, že svůj vůz prodá. Ani v nejmenším neměl tušení, že při prodeji narazí na podvodníky.

Zájemce, jenž se na inzerát ozval, si s ním domluvil schůzku. Na smluvené místo přijel dokonce se svým kamarádem. Nejdříve se s majitelem dohodli, že by chtěli vozidlo projet, a tak společně všichni tři nasedli do vozu. Po testovací jízdě zastavili na parkovišti, a právě tady se situace vyhrotila. Dvojice pachatelů majitele fyzicky napadla a způsobila mu zranění. Jeden z mužů ho srazil k zemi, pak oba nasedli do auta a ujeli. Duchapřítomný majitel mercedesu zavolal na tísňovou linku a kontaktoval také své známé, kteří se vydali stejným směrem za ujíždějícím vozidlem. Pachatelům se však podařilo přejet do Rakouska, kde svoji rychlou jízdu nezvládli. Vyjeli mimo komunikaci a zůstali s havarovaným autem v poli. Vzhledem k tomu, že odcizené vozidlo bylo nepojízdné, oba vzali nohy na ramena a utekli.

A tak začalo vyšetřování. Rakouská policie předala poškozené vozidlo břeclavské službě kriminální policie a vyšetřování a kriminalisté provedli důkladné ohledání. Podařilo se jim zajistit nezbytné stopy a začali postupně případ rozplétat. Jejich snaha nebyla marná. Získané informace a vyhodnocené stopy je nakonec přivedli až ke dvojici, která měla přepadení na svědomí.

Vyšetřovat v těchto dnech zahájil trestní stíhání proti 23letému muži a o rok mladšímu spolupachateli. Oba obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který si mohou vysloužit odnětí svobody od dvou až do deseti let. Pro doplnění zbývá dodat, že dvojice nebyla z našeho regionu, ale pocházela z Brněnska.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Honička, koloběžka a jiné

BŘECLAV– V ulici Čermákova byli strážníci požádáni o pomoc při pátrání po pachateli krádeže v …