Pondělí , 15 Červenec 2024

Pozor na zbytkový alkohol, burčák je zrádný !

Neodhadli čas k vystřízlivění, po večerním popíjení burčáku druhý den ještě nadýchali.

Bořetice – Nepříjemné překvapení čekalo na dva řidiče, kteří večer popíjeli alkohol. V sobotu dopoledne jsme je přistihli v obci Bořetice. Před desátou hodinou jsme zastavili jedenačtyřicetiletého muže z Břeclavska v osobním vozidle Peugeot. Dechová zkouška ukázala hodnotu 0,31 promile alkoholu v jeho krvi. Večer prý vypil půl litru burčáku. Po desáté hodině jsme ve stejné obci kontrolovali i devatenáctiletého muže z Hodonínska za volantem Škody Octavia. Ten řekl, že od večera do jedné hodiny v noci vypil asi jeden litr burčáku. Nadýchal 0,33 promile alkoholu. Oběma mužům jsme zadrželi řidičské průkazy a zakázali další jízdu.

Cyklisté nezvládli řízení a havarovali. Z piva, rumu a burčáku měli v krvi přes 3 promile alkoholu.

Břeclav – O víkendu jsme vyjížděli ke dvěma kolizím opilých cyklistů. V pátek o půl osmé večer jel po silnici v Břeclavi dvaačtyřicetiletý muž na jízdním kole. Najednou vjel na chodník a pak i mimo chodník do štěrku. Tam havaroval, upadl a tím utrpěl lehké zranění. Na kole si neopatrnou jízdou způsobil škodu pět set korun. Muž nadýchal po nehodě 3,03 promile alkoholu. Uvedl, že si dal tři piva a burčák. Jaké množství burčáku vypil si již nepamatoval. Prý ho ale bylo hodně.
Následující den došlo v Břeclavi k obdobné situaci. Městem projížděl o půl jedenácté v noci ze soboty na neděli dvaatřicetiletý muž na dámském kole. Nezvládl řízení a upadl na vozovku. Sám zatelefonoval na policii a na místě dopravní nehody sdělil, že vypil půl litru rumu a dvacet piv. V krvi mu po tomto uvedeném množství proudilo 3,22 promile alkoholu. Cyklista vyvázl s lehkým zraněním.
Oběma případy břeclavských cyklistů se dále zabýváme.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …