Podvod přes internet

BŘECLAVSKO: Na mobilní telefon čeká marně.

Břeclavsko – Zdá se, že další internetový podvod je na světě. Včera jsme přijali oznámení od ženy, která před třemi týdny reagovala na nabídku uveřejněnou na internetovém portále. Jednalo se o prodej mobilního telefonu za 13 tisíc korun.

Po následné emailové komunikaci zaslala žena dle dohody částku na účet, ale prodávající se již neozval. Žena tak na svůj nový mobilní telefon čeká marně. Policisté se uvedenému protiprávnímu jednání nyní věnují.

Internetových podvodů neustále přibývá. Jen od začátku roku na Břeclavsku evidujeme téměř čtyři desítky obdobného počínání. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak vylákat peníze. Stačí pouze nabídnout fiktivní prodej na portál a následně zboží nedodat. Bývá až zarážející, jak lidé „naletí“ na zdánlivě lákavé nabídky. Je nutné si uvědomit, že internetový prodejce je anonymní. Kupující by se měl snažit získat dostatek referencí o internetovém obchodu či jednotlivci, který zboží nabízí. Navíc doporučujeme, pokud je to možné, aby lidé zvolili klasický způsob placení dobírkou, což podvodníkům ztíží jejich praktiky.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Srazil chlapce na přechodu pro chodce a z místa nehody ujel

BŘECLAVSKO: Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 20.09.2023 v ulici Sovadinova, Břeclav.  …