Opět se budou uklízet břehy řek

BRNO, BŘECLAV (juh) – Státní podnik Povodí Moravy připravuje druhý ročník úklidové akce My pro vodu – voda pro nás, která se uskuteční na přelomu března a dubna.

Stejně jako loni, bude jejím hlavním cílem vyčistit ve spolupráci s dobrovolníky z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení co nejvíce kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském kraji a na Vysočině a aktivněji tak přispět k čistému okolí potoků a řek.

Úklidovou akci opět zahájí management Povodí Moravy v čele s generálním ředitelem Janem Hodovským, který v úterý 24. března dopoledne vyčistí břehy řeky Svitavy v Brně. Úklid předem vytipovaných říčních úseků bude následně pokračovat ve dvou sobotních termínech, a to 28. března a 4. dubna, případně dle dohody v pracovní den.

„Povodí Moravy znovu podpoří akci My pro vodu – voda pro nás také materiálně. Všem účastníkům rozdáme pracovní pomůcky, zajistíme občerstvení a postaráme se také o odvoz sesbíraného odpadu,“ řekl generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Loňský premiérový ročník byl velmi úspěšný. Do čištění břehů se zapojilo téměř 1.300 dobrovolníků z řad ochránců přírody, rybářů, studentů nebo dobrovolných hasičů. Ti ve spolupráci se zaměstnanci Povodí Moravy posbírali více než 24 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 211 kilometrů.

„V Břeclavi se akce uskuteční 4. dubna od 9.00 hodin ve dvou úsecích řek: 1.  Dyje – sraz u Vídeňského mostu – délka úseku 1,8 km – oba břehy. 2.  Odlehčovací rameno Dyje – sraz u jezu Poštorná – pravý břeh proti proudu (1,8 km), levý břeh po proudu (3 km),“ sdělila nám mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …