Ondřej Vodák je mistrem republiky

TŘINEC (Lk) – Ondřej Vodák z Lokomotivy Břeclav se stal dorosteneckým mistrem republiky ve skoku vysokém.

Třinecký stadion byl letos místem, kde se konalo juniorské a dorstenecké mistrovství ČR v atletice. Výprava Břeclavska byla menší, ale úspěšná, když si přivezla dvě medaile.

Ondřej Vodák po loňském žákovském titulu  ve skoku vysokém dokázal vybojovat titul také v dorostenecké kategorii. Začal skákat na výšce 181, kterou zdolal na první pokus, stejně jako následující dvě výšky 187 a 193. Na výšce 198 centimetrů již úspěšný nebyl, ale neuspěl ani žádný z jeho soupeřů a tak se zásluhou nejlepšího zápisu mohl ze zlaté medaile radovat břeclavský atlet. Titul je dost nečekaný, protože v tabulkách je několik výškařů s letošními lepšími výkony.

Vodák nastoupil i ke skoku dalekému, kde nepatřil k okruhu favoritů. Skočil dvakrát 652, jednou regulerně (+2,0), jednou s větrem +3,5 m za sekundu, což je přes povolený limit. Celkově skončil na osmém místě.

V hodu oštěpem startoval také Erik Veselý, který si již v prvních třech pokusech vybojoval bronzovou medaili, když jeho výkony měřily 52, 35, 53,20 a 57,27 metru. Čtvrtým pokusem jako první závodník Břeclavska přehodil hranici 60 metrů o 14 centimetrů a překonal tak svůj vlastní okresní rekord. V další pokusech se již v pořadí mnoho změn neudálo a Veselý se tak zapsal mezi medailisty. Faktem však zůstává to, že přišel o nominaci do reprezentace, kam se dostali první dva závodníci.

12b

Na mistrovství reprezntovala také juniorka Anna Vyhnálková, která v rozběhu na 400 m zaběhla čas na hranici svého osobního rekordu 62,24.

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …