Nová „občanka“ bude ženě platit do 109 let

BŘECLAV (ewi) – Minulý týden přišla na Městský úřad v Břeclavi odevzdat svůj starý občanský průkaz seniorka, které by téměř sto let nikdo nehádal.

Bystrá a nesmírně vitální Bedřiška Dohnálková odzbrojí svojí energií každého. Narodila se přitom rok po začátku první světové války. Devětadevadesátiletá žena žije v Lednici už dvacet let, pochází ale z Čech. „Nemohla jsem si přát lepší místo. Mám jižní Moravu moc ráda, je tu krásně a jsem tady opravdu spokojená,“ pochvaluje si seniorka. Brýle nenosí, hůl k pohybu nepotřebuje. „Ošetřující lékař mi říká, že biologicky mám tělo minimálně o třicet let mladší, než kolik mi je,“ směje se.

A jaký je recept ženy, které by měl nově vystavený průkaz totožnosti platit do jejích 109 let? „Člověk na sebe musí být přísný. Nic si neodpustit. Nikdy neusnout na vavřínech. Nic neodkládat, vždy všechno udělat včas. Je také potřeba, pořád se zajímat o dění kolem sebe. Mám internet, denně používám skype a e-mail,“ udivuje všechny okolo.

„Za lidmi ve věku paní Dohnálkové obvykle dojíždíme, zhotovíme fotografie a další potřebné náležitosti a poté jim i přivezeme nový občanský průkaz. Člověka v jejím věku, který by si osobně přišel vyřídit občanský průkaz, jsme tu ještě neměli. Navíc je opravdu v neskutečné kondici,“ složil seniorce poklonu vedoucí oddělení evidence obyvatel, občanských průkazů, cestovních dokladů a matriky Ján Janovíček.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …