Nemocnice Hustopeče bude příspěvkovou organizací kraje

BRNO (dk) – Rada Jihomoravského kraje na svém zasedání 27. dubna doporučila krajskému zastupitelstvu zřídit příspěvkovou organizaci Jihomoravského kraje s názvem Nemocnice Hustopeče, příspěvková organizace ke dni 1. 5. 2015.

Jihomoravský kraj garantuje po převzetí hustopečské nemocnice, že v ní zůstane zachováno veřejné zdravotnictví – to znamená rozsah zdravotních služeb tak, jak jsou poskytovány teď. „Je to minimum, které do budoucna vidíme, spíše budeme hledat další cesty, jak zatraktivnit nabídku poskytování veřejných zdravotních služeb. Nemocnice zůstane dál pevně spojena s regionem Hustopečska, Jihomoravský kraj ji přijme do sítě krajských zdravotnických zařízení. Zachraňujeme tím tuto nemocnici jako součást veřejného zdravotnictví,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Jihomoravský kraj počítá s převzetím nemocnice a její další využití pro lůžkovou péči včetně následné péče a zdravotně-sociálních lůžek, v objektu bude dále poskytována ambulantní péče. V současné době jsou zpracovávány smluvní dokumenty, které je zapotřebí uzavřít před vlastním převodem majetku na Jihomoravský kraj v souvislosti s převedením závazku provozování objektu nemocnice k poskytování zdravotních služeb. Plánované datum převzetí vlastního provozu nemocnice Jihomoravským krajem je 1. července 2015.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …