Nedej drogám šanci

BŘECLAVSKO: Preventivní projekt pro studenty středních škol.

Břeclav –  V úterý 15. listopadu proběhl v Břeclavi preventivní projekt „Nedej drogám šanci“. Uvedená akce byla určena studentům prvních ročníků středních škol, a jak již samotný název prozrazuje, hlavním tématem se stala závislost. V loňském školním roce se uvedený program v Břeclavi realizoval poprvé, a vzhledem k tomu, že jsme se setkali s kladným ohlasem, byli jsme rádi, že v něm můžeme pokračovat i letos.

Celé dopoledne provázel moderátor, který se mezi jednotlivými vstupy snažil do besedy aktivně zapojit posluchače. Je nutné říci, že se mu to povedlo na výbornou. Studenti během programu mohli slyšet spoustu negativních informací, které se k návykovým látkám vztahují. Zejména z úst policistů několikrát zaznělo, že experimentování s drogou je nebezpečná hra, jenž nevede k dobrým koncům. Na závěr besedy se svými životními příběhy vystoupili dva lidé, kteří si sáhli na úplné dno. Jednalo se o bývalou uživatelku drog a muže, který díky závislosti na výherních automatech skončil ve vězení.

Projekt Policie České republiky vznikl za podpory Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Chtěli bychom touto cestou poděkovat také Ing. Kabelkovi, který pro besedu poskytl bezplatný pronájem břeclavského kina.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …