foto: hustopeče.cz

Na koupališti v Hustopečích vrcholí přípravy na sezonu

HUSTOPEČE – Letní koupaliště v Hustopečích se letos oficiálně otevře na Den dětí 1. června. Do té doby ale ještě projde několika změnami a úpravami.

V režii už je má nový ředitel. Do čela Sportovního zařízení města Hustopeče se 1. března postavil Aleš Proschek. „Přes třicet let jsem strávil v gastronomii, v hotelnictví. Jsem vyučený kuchař-číšník a šel jsem v této profesi až na ty posty nejvyšší. Posledních deset let jsem byl ředitelem hotelu v Bořeticích na Kraví hoře,“ představil se nový ředitel Sportovního zařízení města Hustopeče.

Pracovní zkušenosti má však Aleš Proschek i přímo z Hustopečí. Tři a půl roku působil v Hotelu Centro. Od gastronomie a hotelnictví teď přešel ke sportu. „Říkal jsem si, že chci zkusit něco jiného. Do určité míry to pro mě byla výzva. Kdybych ji nepřijal, možná bych si to jednou vyčítal,“ vysvětlil důvody životní změny Proschek.
První úkol, před kterým nový ředitel stojí, je příprava letního koupaliště na další sezonu. Před otevřením se neobejde bez drobných oprav. „Do letošní sezony alespoň částečně stihneme opravit přelivové hrany u bazénů. Což byl takový největší technický problém, který ohrožoval bezpečnost a zdraví návštěvníků koupaliště,“ uvedl ředitel.
Rekonstrukce se dočkají i šatny, rozšíří se jejich kapacita a přímo v areálu koupaliště vzniknou i převlékárny nové. Pracuje se také na revizi tobogánu a skluzavky podle nové vyhlášky. Natřely se lavičky.

„V současné době také probíhá zřizování nového závlahového systému na travnaté ploše a máme v plánu i nakoupení nových lehátek. Pro návštěvníky vytvoříme takovou lehátkovou zónu,“ plánuje Proschek. „Vzhledem k tomu, že čas letí, tak se na koupališti každý den něco děje,“ dodal.

Letní koupaliště bude letos oficiálně otevřeno 1. června na Den dětí. Připravené bude odpoledne plné zábavy a her.

Jana Langová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …