Muž je obviněn z několika loupežných přepadení

BŘECLAVSKO: Rozšířili jsme trestní stíhání.

Břeclav – Břeclavští kriminalisté v těchto dnech dokončili prověřování několika případů loupežných přepadení, která se odehrála před prázdninami. Celkem čtyři rodinné domky na různých místech našeho regionu navštívil postupně násilník, kterému šlo zejména o získání financí. Muž využíval toho, že domy byly neuzamčené, a tak neměl problém dostat se nepozorovaně až dovnitř.

Nevadilo mu ani to, že majitelé byli doma. Navíc si vybíral takové domy, kde bydleli starší lidé. Vidina zbohatnutí ho přiměla k tomu, že když na bydlící narazil, začal jim vyhrožovat a dokonce se nebál použít fyzické násilí.

Policisté se všemi případy intenzivně zabývali a nakonec se jim podařilo zadržet 41letého muže z Břeclavi, kterého nejdříve obvinili z loupežného přepadení v Lednici. V těchto dnech na základě dalších zajištěných důkazů rozšířili trestní stíhání o dvě loupeže ve Valticích a přepadení, které se odehrálo v Břeclavi.

K této sériové trestné činnosti lze doplnit, že muž je umístěn ve vazební věznici, kde může zpytovat svědomí. Tam mu také putovalo usnesení o rozšíření trestního stíhání. Kromě zvlášť závažného zločinu loupeže je obviněn z přečinu porušování domovní svobody a hrozí mu trest odnětí svobody v délce od dvou do deseti let. Podezřelý si svým násilnickým jednáním přišel na více než 70 tisíc korun.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …