Mladé atletky Břeclavi druhé v kraji

ZNOJMO /Lk/ – Krajské finále družstev mladšího žactva se konalo ve Znojmě za účasti nejlepších osmi celků, které sem postoupily ze skupin. Zatímco mladší žáci se zúčastnili jen symbolicky, děvčata šla do boje o medaile, který se nakonec podařil ziskem druhého místa. Celek tvořily především závodnice z Břeclavi a Hustopečí, které v Břeclavi hostují. V celé řadě disciplín patřili břeclavští závodníci mezi nejlepší. Vítězství vybojovala Darina Tesařová v hodu míčkem výkonem 44,66 a štafeta složená z hustopečských závodnic Špačková, Galburová, Maděřičová a Vrbová časem 33,68. Druhá skončila Gabriela Vlašicová ve vrhu koulí výkonem 10,04 a Lenka Bránková v hodu míčkem 44,10 metru. Třetí byla štafeta B časem 35,00, dále Prokeš ve skoku vysokém (145), který byl ještě čtvrtý na 800 m (2:39,33), třetí byla ještě Šamalíková ve vrhu koulí (9,56), a Soňa Baránková v hodu míčkem (43,60). Celkově vyhrál JAC Brno, Břeclav nasbírala 122 bodů.

Vargová má zlatou medaili.

ČESKÉ BUDĚJOVICE /Lk/ – Dorostenka Leona Vargová z Lokomotivy Břeclav letos hostovala v soutěži družstev za Olymp Brno. Byla zařazena do celku juniorek, který byl aspirantem na zisk zlatých medailí na mistrovství ČR, které se konalo v Českých Budějovicích. Startovala ve vrhu koulí a v hodu diskem. Koule nepatří k jejím nejlepším disciplínám, navíc vrhala koulí o kilogram těžší než v její kategorii (4 kg), dovedla si překonat osobní rekord výkonem 10,87. Pěkného úspěchu dosáhla v hodu diskem, kde skončila na druhém místě, když již potřetí v krátké době přehodila hranici 40 metrů výkonem 41,14. Vyhrála slovenská závodnice Čaklošová, která je juniorka, ale hostuje rovněž v Olympu Brno. Celkově dovedl Olymp zvítězit v kateorii juniorských dívek a stal se tak mistrem Česka pro rok 2016. Odváží si domů zlaté medaile.

Bravencová vyhrála v mezistátním utkání.

TRNAVA /Lk/ – Na trnavské tartanové dráze se uskutečnilo mezistátní žákovské utkání národních celků Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Slovinska a Česka v atletice. Na základě výsledků z mistrovství ČR byla do celklu Česka nominována také Břeclavská závodnice Anna Bravencová z Lokomotivy Břeclav. V silné konkurenci překvapivě vyhrála skok vysoký výkonem 171 cm a oplatila tak porážku své přemožitelce z mistrovství ČR.

Břeclav uvidí mezistátní utkání.

PRAHA /Lk/ – Na zasedání předsednictva Českého atletického svazu v Praze se rozhodovalo o pořadatelích mistrovství ČR všech kategorií v roce 2017. Mezi kandidáty byla přihlášena Lokomotiva Břeclav jako možný kandidát pořadatel mistrovství v kategorii žactva. Její šance byly velmi malé, protože jako protikandidát byla Ostrava, známé středisko atletiky ČR. Nakonec se zrodilo překvapení, když mistrovství bylo přiděleno do Břeclavi. Mistrovství se uskuteční ve dnech 23. a 24. září. Lokomotiva pořádala mistrovství zatím dvakrát, v roce 2007 to bylo mistrovství žákovských kategorií, v roce 2013 pak mistrovsatví atletů do 22 let. V obou domácí pořadatelé obsatáli a to  zřejmě zapůsobilo na hlasující členy předsednictva. Břeclavské atlety však čeká velmi náročná práce již od letošního roku.