Autor fotografie D. Korda

Lvice započaly rok 2019 výhrou

Lvice v prvním utkání roku 2019 na domácím ledě  tříbobodové. Výhra se však nerodila lehce.

HC Lvi Břeclav : HLC Bulldogs Brno 5:4 ( 3:0, 2:2, 0:2)

Lvice sice bodovaly naplno, ovšem se svým výkonem nebyly příliš spokojené. Téměř měsíční pauza bez soutěžních zápasů byla na hráčkách na ledě hodně vidět. Od prvních minut, působily na ledě nemastně a neslaně.

První třetinu si sice udržovali herní převahu, kterou se povedlo vyjádřit i brankově, ale celkový dojem nebyl rozhodně ideální.

Bohužel od druhé třetiny se náš výkon nezlepšoval , spíše naopak. Soupeřky si uvědomily, že Lvice nejsou právě v nejlepším rozpoložení a to je hnalo za vyrovnáním. Což se téměř povedlo těsně po polovině utkání, když využily hned dvou chyb našich v obranné třetině a dostaly se na dostřel. Hned vzápětí E. Vozdecká povedenou individuální akcí zvýšila náskok Lvic na dvě branky. V poslední minutě druhé třetiny se při vlastním oslabení dostala do brejku  K. Koníčková, která byla faulována a nařízené trestné střílení proměnila. Do kabin tak kráčeli Lvice opět s tříbrankovým vedením.

Nástup do poslední části hry se nepovedl. Ač byly holky upozorňovány na zbytečné chyby a potřebu nepustit hostující hráčky do šance, hned z prvního útoku Lvice dostaly branku. Hostující hráčky opět vycítily šanci utkání zdramatizovat. Lvice již hrály pozorněji, ale v útoku se nemohly prosadit a Buldočky si mnoho šancí také nevypracovaly. Až v poslední minutě, když hostující hráčky hrály power play, se jim povedlo snížit na rozdíl jediné branky.  Zbytek utkání si Lvice již pohlídaly a berou první tři body v roce 2019.

Sestava Břeclav: Gregorová ( od 41. Kocmanová) – Bartalová, Duroňová, Mikuličová, Zoubková – Buociková, Sadílková, Prokopová, Vozdecká, Procházková, Koníčková, Ulbrichová, Hrdinová

Sestava Brno: Havránková – Kubátová, Vojtěchová, Janíčková, Lenertová – Vodičková, Kurtaničová, Střížová, Janáčková, Mičínová, Marešová, Lišková, Benešová

Branky: 9. Procházková ( Prokopová), 12. Procházková ( Vozdecká, Duroňová), 16. Vozdecká ( Hrdinová), 34. Vozdecká ( Buociková), 40. Koníčková ( TS ) – 32. Benešová ( Kubátová), 33.Vodičková ( Kubátová), 41. Kurtaničová ( Lišková), 60. Mičínová ( Vodičková)

Vyloučení: 4:3 ( Bulldogs 1x TS) Využití : 1:0, Oslabení : 0:0 Průběh utkání : 3:0, 3:2, 5:2, 5:4