Lvice vezou další body z Opavy

Lvice odjížděli v neděli 20.1. odpoledne na utkání do Opavy. Hrálo se  o potvrzení 2. místa Lvic.

Do poloviny utkání střílely branky, až na jednu výjimku pouze Lvice. Také herně své soupeřky přehrávaly.

Do 27. minuty se trefila hned 4 x E. Vozdecká. Od 30. minuty začala hrát Opava více důrazně, což Lvicím příliš nesvědčilo. V poslední minutě druhé třetiny se břeclavským povedlo využít i přesilovou hru a do třetí třetiny se tak šlo pro Lvice vesele se čtyřbrankovým náskokem.

Třetí třetina byla celá ve znaku zlepšeného výkonu domácích hráček, a naopak nesoustředěné hry Lvic. Dobývání břeclavské branky trvalo do poloviny třetí části, ale to se s brankami domácích hráček roztrhl pytel.Během čtyř minut a devíti vteřin bylo najednou srovnáno. Až poté se lvice začali postupně zvedat a 57. minutě se projevila jako jedna z největších bojovnic kapitánka K. Buociková, která se po nahrávce K. Prokopové pronikla skrz obranu domácích a vstřelila vítěznou branku Lvic. Ač si domácí tým vzal oddechový čas a téměř minutu a půl hrál power play, Lvice odehráli opět lepší pasáž zápasu a domácí hráčky nepustili již do žádné střelecké příležitosti.

Zbytečně nervy drásající souboj, tak skončil šťastně pro Lvice, které se tak od Opavy odpoutaly na rozdíl pěti bodů.

Hokejový klub Opava s.r.o. : HC Lvi Břeclav  5:6 ( 0:2, 1:3, 4:1)

Sestava Opava: Mrňková (od 21. Jeřábková) – Barvínková, Šoltysová, Gilíková Repperová, Vlašánková – Horová, Lesníková, Lásková, Dubná, Pěluchová, Kubánková, Krpcová K., Krpcová Z.

Sestava Břeclav: Gregorová – Bartalová, Hrdinová, Zoubková, Mikuličová – Prokopová, Buociková, Vozdecká, Koníčková, Ulbrichová, Bartoňková, Pospíšilová

Branky: 24. Horová (Lásková), 50. Kubánková (Pěluchová), 51. Lásková (Vlašánková), 53. Lesníková (Lásková),   54. Kubánková (Horová) – 9. Vozdecká (Bartalová), 18. Vozdecká (Zoubková), 21. Vozdecká (Prokopová), 27. Vozdecká (Buociková), 40. Zoubková, 57. Buociková (Prokopová)

Vyloučení: 3:3  Využití : 0:1  Oslabení: 0:1 Průběh utkání : 0:3, 1:3, 1:5, 5:5, 5:6