Vítězné kolečko Lvic po zápase se Vsetínem

Lvice poprvé zdolaly v sobotu 19.10. Vsetín – HC Lvi Břeclav : HK Vsetín – ženy 5:4

Lvice poprvé zdolaly v sobotu 19.10  Vsetín

Milan Zoubek

HC Lvi Břeclav : HK Vsetín – ženy 5:4 ( 3:0, 1:1, 1:3)

Byl to boj, ale povedlo se. Břeclavské Lvice poprvé zdolaly Vsetín. Po první třetině téměř z říše snů. Břeclavské hráčky byly v úvodních dvaceti minutách na ledě rychlejší, hladovější a povedlo se jim několikrát hostující tým dlouze držet v jeho obranné třetině. I díky většímu důrazu v před brankovém prostoru se Lvicím povedlo v krátkém úseku ze svého úvodního tlaku vytěžit v průběhu 49 vteřin hned dvě branky. Hostující hráčky se z tohoto začátku sbíraly dlouho, tlak Lvic trval a po dalších šancích se skóre měnilo až na konci první třetiny zejména díky skvělé brankářce hostujícího celku.

Od druhé části i hostující začínal mít útočné choutky, z čehož pramenil ve 24 minutě  faul a nařízené trestné střílení, které zkušeně proměnila Sovjáková. Domácí hráčky jakoby najednou dostaly strach o výsledek, a začaly se dopouštět drobných chybiček, ze kterých pramenily v šance Vsetína. Od poloviny druhé třetiny ovšem opět zabraly domácí hráčky a povedlo se jim opět odskočit na rozdíl tří branek. Hattrick tak dokonala K. Koníčková.

Velmi zkušený tým Vsetína se ovšem nesložil a ve třetí třetině začal Lvicím pořádně zatápět. Hostující hráčky trpělivě čekaly na sebemenší chybu při našich útočných akcích a vyrážely do nebezpečných brejků. V krátkém rozmezí necelých šesti minut chyby Lvic hned třikrát potrestaly. Najednou bylo srovnáno. Na hokejkách břeclavských hráček byla patrná nervozita. V těchto momentech tým držela v brance vynikající L. Gregorová ( na snímku). V 56. minutě ovšem využila zaváhání vsetínských hráček v obranné třetině A. Zálešáková, která si z pozice obránce vybruslila s kotoučem až na kruhy a nekompromisní ranou pět vedení. Na další srovnání už hostující tým nenašel odpověď a Lvice tak slavily první výhru nad Vsetínem.

Sestava Lvice: Gregorová ( Kocmanová) – Dobrovolná, Zoubková, Duroňová, Bartalová, Zálešáková, Vališová – Prokopová, Búliková, Prokešová, Glosíková, Buociková, Sadílková, Hrdinová, Koníčková, Pospíšilová

Sestava Vsetín: Martincová – Vávrová L., Matějová, Mudráková, Sovjáková – Vávrová H., Hadašová, Krňová, Adamušková, Baslová, Jasenská

Branky: 5. Koníčková (Pospíšilová), 6. Koníčková (Pospíšilová), 18. Hrdinová (Koníčková), 34. Koníčková (Bartalová, Duroňová), 56. Zálešáková – 24. Sovjáková (TS), 49. Baslová, 52. Baslová (Sovjáková), 55. Sovjáková

Vyloučení: 2:2 ( plus domácí tým potrestán 1 x TS). Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4. 5:4