Lvi v prodloužení udolali Kroměříž

Milan Zoubek

HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž  3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) 

Sestava  Břeclavi :               Hübner ( Michálek ) – Papp, Weber, Dora, Zugar, Göndör, Klauda, Miškeřík – Gabriška, Jajcay, Rákoczy, Zháňal, Hrbatý, Průdek, Abazaj, Nešpor, Juránek

Sestava Kroměříže :            Karola ( Fajgl) – Osina, Vávra, Jergl, Šťastný, Paksi, Tomek – Zavřel, Jelínek, Nedbal, Murín, Gazda, Hradil, Vaněk, Brada, Laciga

Branky : 10. Zháňal ( Průdek, Dora), 40. Gabriška (Hrbatý), 61. Průdek (Weber, Zháňal) – 11. Osina (Hradil, Zavřel), 20. Zavřel (Murín, Gazda)

Vyloučení : 3:5   Využití: 1:1   Oslabení: 1:0

Do zápasu šli Lvi s jednoznačným cílem, odčinit porážku z Uh. Hradiště a obrat favorita zápasu HK Kroměříž o body. Také se pracovalo na lepší defenzivě týmu, neboť v průměr obdržených branek na zápas přes 6, je nelichotivý.  Dá se říci, že obojí se povedlo.

První třetina po úvodním oťukávání přinesla v úvodu větší aktivitu na našich hokejkách, ovšem bez brankového efektu. Do osmé minuty zápasu se snažíme soupeřům motat hlavy v jejich obranné třetině, a soupeře až na pár ojedinělých výletů nepouštíme do zakončení. Hanáci se osmělí až v polovině první části hry, když se dostanou do tlaku, a vynutí si faul. Svoji přesilovou hru nezačnou nejlépe, Při rozehrávce přijdou díky M. Dorovi o puk, který vyšle R. Průdka do přečíslení 2 na 1 spolu s R. Zháňalem. Druhý jmenovaný,  po krásné přihrávce, ještě povedenější střelou z první, propálí hostujícího brankáře. Lvi jdou do vedení. Kroměříž ovšem hned v téže přesilové hře po delším kroužení v obranném pásmu Lvů vymyslí kombinaci, v jejímž závěru se za kruhy zjeví osamocený obránce Osina a bombou srovnává.  Větší aktivita je k vidění na hokejkách hostujícího týmu, který působí na ledě jistějším dojmem. Po chybě v naší rozehrávce v útočné třetině se v poslední minutě první třetiny Hanáci dostanou do rychlého protiútoku a do šatny otáčí vývoj utkání.

Druhá třetina je ve znamení zvýšené aktivity Lvů. Dočkáme se i několika přesilových her, ve kterých se nám příliš nedaří. Okolo poloviny utkání na chvíli větší aktivitou hýří opět hosté, ale i díky pozorné obraně lvů a skvěle chytajícímu F. Hübnerovi se jim nedaří ve skóre odskočit. V posledních minutách druhé třetiny je nám opět nabídnuta přesilová hra. Když se již zdá že i tuto Hanáci ubrání rozjede z hloubky vlastní třetiny akci M. Gabriška, který se ve středním pásmu vymění puk s F. Hrbatým, v rychlosti proskočí mezi třemi bránícími hráči Kroměříže, položí si brankáře a do odkryté horní části branky zápas srovnává.

Prvních pět minut třetí třetiny oba celky na ledové ploše spíše čekají, kdo vyrobí nějakou hrubku. Až  po té se hra více otevírá a přibývají šance na obou stranách. Hosté se snaží dobít břeclavskou klec tlakem v útočné třetině. Lvi hrozí zejména díky rychlému přechodu střední třetiny a překvapivou střelbou. Přežijeme i jedno nepříjemné oslabení a zápas tak kráčí k možnému prodloužení. Brankáři obou týmů se činí a k nastavenému času tak opravdu dojde. V něm se hned první trojice břeclavských hráčů ve složení Papp, Hrbatý, Gabriška ujme aktivity a drží kroměřížské hráče v jejich třetině. K vítězné brance má blízko F. Hrbatý, který nepřehodí již ležícího brankáře hostí. Jako druzí se v dresech Lvů na ledě objeví Průdek, Weber a Zháňal. Pokračují v tlaku a po kombinaci si to od mantinelu zamíří do středu hřiště R. Průdek,  v pozici mezi kruhy překvapí střelou švihem hostujícího brankáře a kotouč z jeho hole zaplouvá pod horní tyčí do sítě.

Lvi tak doma obrali Kroměříž o dva body. Určitě potěšili slušnou defenzivní činností. Snad to bylo utkání, kdy se tým konečně chytí a začne již pravidelně bodovat.

Nyní mají hokejisté volno a další utkání je čeká v Rosicích v sobotu 25.11.

Stav základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje po víkendových zápasech

 

Název části: Základní část (zč)
Tabulka dle: SDŘ článek 416
Pořadí Zkr Klub Utkání V Vp Pp P Skóre Roz Body
1. BS SKMB Boskovice 8 7 1 0 0 46 : 25 (21) 23
2. VE HHK Velké Meziříčí 7 7 0 0 0 54 : 17 (37) 21
3. KM HK Kroměříž 9 4 1 2 2 38 : 36 (2) 16
4. UB HC Spartak Uherský Brod 7 5 0 0 2 38 : 21 (17) 15
5. UN HC Uničov 8 4 1 1 2 42 : 33 (9) 15
6. UO HOKEJ Uherský Ostroh 8 4 1 0 3 44 : 37 (7) 14
7. VB HC Spartak Velká Bíteš 8 3 0 2 3 33 : 37 (-4) 11
8. BV HC Lvi Břeclav z.s. 9 2 1 0 6 36 : 53 (-17) 8
9. BD Dynamiters Blansko HK 8 1 1 0 6 26 : 47 (-21) 5
10. UH HC Uherské Hradiště 8 1 0 0 7 24 : 42 (-18) 3
11. RC HC Štika Rosice 8 0 0 1 7 28 : 61 (-33) 1

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hokej je stále nejdražším masově populárním sportem:

Zdroje info: Týmuj, Aspen Příspěvek od: Radek Štěpán  Sport pro mnohé z nás znamená mnohem …