Ivanka Kratochvílová, foto:kraso břeclav.cz

Krasobruslařky dvakrát zlaté

NÁCHOD, HODONÍN, ORLOVÁ (mm) – Břeclavské krasobruslařky bojovaly na závodech na různých místech republiky.

Ivana Kratochvílová  se vydala na další závod Českého poháru do východočeského Náchoda. Opět ukázala svou dobrou formu a díky pěkným piruetám, i přes chybu v kombinaci dvojitého rittbergera a dvojitého toloopu, se po krátkém programu zařadila na 5. místo. Volnou jízdu zajela pěkně, předvedla dvojité skoky, ale nevyvarovala se drobných chyb v piruetě a axelu a výsledkem bylo až 8. místo. V celkovém hodnocení se ji však podařilo vynikající 5. místo z 26 závodnic z celé České republiky udržet.

Další břeclavské krasobruslařsky se vydaly sbírat cenné kovy do Hodonína. V kategorii nejmladší žačky A předvedla svou volnou jízdu Adrianka Vaculíková. Ve volné jízdě zabojovala a předvedla sekvenci dvojitého salchowa s axelem, přidala sólového dvojitého salchowa a všechny jednoduché skoky, piruety a spirály vah a získala stříbrnou medaili. V kategorii nejmladší žačky B si nejlépe vedla Terezka Schweitzerová, která obsadila 8. místo, Anetka Štollová získala 13. místo a Adélka Krejzová 17. místo. V kategorii žačky A děvčata závodila pouze ve volné jízdě a program se nejlépe vydařil Gábině Gulíškové, která si z Hodonína odvezla zlatou medaili, její sestra Karolína byla bronzová. V kategorii juniorky A svou volnou jízdu předvedla Karolína Legdanová. V jízdě nezaváhala a získala jako Gábina také nejcennější kov – zlatou medaili.

Anetka Štollová hájila břeclavské barvy také v Orlové. Předvedla velice hezkou volnou jízdu se všemi povinnými prvky a v silné konkurenci dvaceti nejmladších žaček B obsadila vynikající 13. místo.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …