KP žáků a žákyň na Lokomotivě

V sobotu 7. ledna pořádal volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav dva turnaje krajského přeboru žáků a žákyň. Kluci se představili ve 3. skupině spolu s družstvy Znojma, Šlapanic a Boskovic. Domácí žákyně měly v 8. skupině dokonce zastoupení dvěma mladými týmy B a C. Proti nim hrály dále dívky z DDM Brno a Sokola Jehnice. V čtyřčlenných skupinách tak každé družstvo odehrálo 3 zápasy.

Kluci začali se Znojmem v prvním setu velmi rozpačitě a prohráli ho propastným rozdílem 8:25, hlavně díky špatnému příjmu. V dalším setu ovšem zpřesnili hru, přidali bojovnost a po tie-breakové bitvě zaslouženě vyhráli 2:1. Přestože druhý soupeř v pořadí (Boskovice) byl nad jejich síly, dokázali v druhém setu zabojovat a dotáhnout zápas opět do třetí sady. Tam už se ukázala kvalita starších soupeřů a kluci tentokrát prohráli 1:2. Zato závěrečný zápas se Šlapanicemi, které dosud nevyhrály ani set, byl jasnou záležitostí domácích. V tomto utkání tak dostali příležitost i mladší hráči z lavičky. Celkově tak kluci skončili na krásném 2. místě a udrželi se ve skupině C.

Holky začaly svůj turnaj sestrovražednou bitvou týmu B proti týmu C. Jejich vyrovnané výkonnosti odpovídal i těsný výsledek 2:1, kdy šťastnějšími byly překvapivě nejmladší děvčata z týmu C. Břeclavskému Céčku se podařilo vyhrát ještě s družstvem DDM Brno 2:0, ale na Sokol Jehnice již byly krátké. Svůj závěrečný zápas prohráli trochu nešťastně s konečným poměrem 1:2 a skončili tak na 2. místě jako kluci. Pro tento mladý tým je to ovšem nádherný výsledek s velkým příslibem do budoucnosti.

Družstvo dívek B si po prvním prohraném zápase spravilo chuť dvěma výhrami 2:0 s DDM Brno i Sokolem Jehnice. Těmito výsledky tak vyhrálo celou skupinu a postoupilo pro příští turnaj o skupinu výše.

Nejúspěšnější z našich mládežnických týmů je družstvo žákyň A, které v tomto kole nastoupilo v první skupině a změřilo své síly s nejlepšími třemi týmy z jižní Moravy. Po vánoční pauze ale Břeclavačky nedokázaly najít svou herní pohodu z prosince. V první čtverce nastoupily hned na úvod proti nejsilnějšímu týmu VK Královo Pole A. Po prvním lehce prohraném setu naše žákyně znejistěly a přestože ve druhém už byly Brňačkám vyrovnaným soupeřem, prohrály 0:2. Ve druhém zápase jsme narazili opět na Královo Pole, ale tentokrát M. Břeclavačky nedokázaly hrát odvážně, kupily spoustu chyb a podlehly Brnu i ve druhém utkání 0:2. Ve třetím zápase to našim děvčatům konečně začalo vycházet a proti Znojmu jsme ukořistili naše první body. Díky horšímu skóre nám ale ani tato výhra 2:1 nestačila na udržení ve skupině a pro příští kolo se přesouváme do druhé čtverky.

Celkově lze výkony všech týmů hodnotit velmi pozitivně. S ohledem na nízký věk většiny hráčů se takto ukazuje velký potenciál pro rozvoj mládežnického volejbalu v Břeclavi.