Korábová a Ševčíková budou bojovat na mistrovství ČR

Hustopeče – Hustopečské hráčky badmintonu Barbora Korábová a Martina Ševčíková budou startovat na Mistrovství České republiky. Rozhodl o tom turnaj v Podivíně, který se konal v sobotu 21. března 2015.

Turnaj OP Jm oblasti jednotlivců kategorie U13 byl vzhledem k vysokému počtu přihlášených hráčů rozdělen na dvě skupiny. O postup na Mistrovství ČR se hrálo v Podivíně, druhá skupina (hráči a hráčky od 16. místa jihomoravského žebříčku) hrála v Brně na Kuklenské. Za náš oddíl v Podivíně bojovala Barbora Korábová a Martina Ševčíková.

Báře vyšly všechny disciplíny. Nejprve ve smíšené čtyřhře společně s Martinem Dostálem prohráli až ve finále a bylo z toho tedy 2. místo, až do finále se dostala i ve dvouhře dívek, takže další stříbro. Společně se svou oddílovou spoluhráčkou Martinou Ševčíkovou vybojovaly 1. místo v dívčí čtyřhře. Martina přidala ještě dělené 3. místo ve smíšené čtyřhře a dvouhře dívek.

Z Podivína tedy naše hráčky odjížděly ověšeny medailemi a díky svým bojovným výkonům budou startovat na Mistrovství ČR v badmintonu jednotlivců U13, které se bude konat první květnový víkend v Orlové – Lutyni.

(Text a foto: oddíl badmintonu)