foto: www.zurnal.upol.cz

Když světu vládnou emancipovaná děcka a absurdní reality show

Je až neuvěřitelné, že každé Listování ve valtické Galerii Reistna mě překvapí a dostane. Vždycky si říkám, že nemůže být lepší než to minulé a ono lepší je.

Scénické čtení z románu Holčička a cigareta v podání zakladatele Listování Lukáše Hejlíka a Petry Bučkové, toho času herečky na volné noze, bylo opravdu dobré. Skoro se mi až chce, mluvou dnešní omladiny, říct, že bylo „hustý“. Románová vize města a potažmo i světa manipulovaného bandou emancipovaných harantů a absurdních televizních reality show je místy tak skutečná, až mě z toho mrazilo.

Oceňuji hlavně to, že Listování vždy do centra (nejen) mého zájmu dostane knihu, kterou bych za jiných okolností klidně zasklila. Setkání se sympatickým francouzským spisovatele Benoitem Duteurtrem bylo jen pomyslnou, o to však chutnější třešničkou na dortu včetně osobního věnování pro ty, kteří si některou z jeho knih zakoupili.

Sice už bez podpisu autora, ale běžte a kupte si některý z Duteurtrových románů i vy! Nechci strašit Ježíškem v létě, ale Vánoce jsou tu coby dup. A jestliže jste ještě nikdy ve Valticích „nelistovali“, je nejvyšší čas to napravit. Stačí sledovat program Galerie Reistna.

Zuzana Nešporová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …