Kdy na Formuli 1 vyhrála Sparta? – Všednosti Michala Šefary

Barmani a hospodští hledají různé triky, jak do svých podniků nahnat zákazníky. Jakoby už jako samotné vnadidlo nestačil samotný alkohol. Ale to jsou pak ještě slevy na drinky, slevy na jídlo, grilování, muzika, barmanky. A k tomu všemu se nově v Břeclavi pořádá každou středu hospodský kvíz, konkrétně v denním baru Dvůr a v Café Piksla. Přijdete v sedm večer, už samozřejmě s týmem; a doporučuju víc hlav – víc ví (po čtvrtém kole a třetím pivu budete opravdu rádi, že máte v týmu víc lidí). V každém kole odpovídáte na deset otázek plus jednu doplňovací. A takto jdete celkem pět kol. Odpovědi napíšete na papír a odevzdáte. Když vyhrajete – dostanete láhev. A recept na úspěch vám nedám, protože za tři účastněné večery byl můj tým pokaždé druhý. Sakra!

Ale ne, nejsem soutěživý. Hospodské večery mají zajímavé kouzlo v tom, jak spojují lidi. „Mysli, mysli, mysli!“ „Myslím, myslím, myslím.“ „Je to ono.“ „Možná, ale mohlo by to být spíš to.“ „A co když to bude tamto?“ „Tak napíšem tohleto.“ Otázka se vyhodnotí – bylo to onohle. A hospodou se jen rozezní: „JÉÉÉÉÉ! NO JASNĚ!“ „Já to věděl!“ „Tak proč si to nenapsal?“ „Protože jsem nevěděl, jestli to vím určitě.“ „Tak si dáme na žal rundu.“

Nádhera. A rozhodně si nemyslete, že celý kvíz je jenom zástěrka pro nekontrolované pití. Jinak se lidé dokážou na kvízu i něco přiučit. Už jsem se přistihl, jak si říkáme se známými správné odpovědi, které jsme v minulém kvízu nevěděli. A teď si je snad budem pamatovat až do smrti. Protože když jsme je nevěděli, tak jsme kvůli tomu byli druzí! Sakra!

Jinak ale příjemná vědomostní osvěta mezi půllitry a popelníky. Víc takových akcí. A já si jdu najít, kdo v roce 1908 kopl do 118tého stromu v zámeckém parku v Loučeni.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …