Kam zítra? Na Vinné trhy do Mikulova

MIKULOV  – Skvělá vína, kotlíkové polévky a spoustu zábavy nabídnou v sobotu 3. května VI. ročník Mikulovský vinných trhů.

Před hotelem Zámeček zavoní nejenom skvělé víno, ale i kotlíkové přesnídávkové polévky a krajové speciality. „Milovníci vín se mohou těšit na rekordních osm set třicet vzorků. Do soutěže se přihlásili jak moravští, tak i zahraniční vinaři,“ prozradil ředitel vinných trhů Josef Ševčík.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal opět prezident republiky Miloš Zeman, přidal se i premiér Bohuslav Sobotka a celá řada významných osobností z politiky, školství a zdravotnictví včetně starosty města Mikulova Rostislava Koštiala a mikulovského probošta Pavla Pacnera. „Celá plejáda záštit mluví také o mimořádnosti akce a možná, že se tak zapíšeme také do historie, neboť tomu nikdy na vinných trzích tak nebývalo,“ řekl s potěšením Josef Ševčík.
Předání prezidentského diplomu, pohárů a dalších ocenění nejlepším vinařům proběhne v pravé poledne. Zda je bude předávat osobně prezident Miloš Zeman, zatím pořadatelé potvrdit nemohou. „Pan prezident je velmi vytížen a my to chápeme. Jeho záštity nad akcí si však velmi vážíme,“ řekl Josef Ševčík.

Návštěvníci vinných trhů se mohou opět těšit na přípitek z vinné kašny hodinu po poledni a na vystoupení hudební skupiny ŠČAMBA či cimbálové muziky Eliška. Moderátorského mikrofonu se zhostí Jožka Šmukař a patronka vinných trhů herečka Naďa Konvalinková. Od 15. hodiny také proběhne Mistrovství ČR v natažení koštýřem na čas.

Novinkou letošního ročku je otevření čtyři sta let starého archivního sklepa hotelu Zámeček na Mušově u Pasohlávek. Návštěvníky tam každou hodinu zaveze kyvadlová přeprava a v rámci vstupenky mají i tam košt vín vinařství Proqin zdarma. „V tomto starém sklepě mohou návštěvníci
obdivovat spoustu znakových cihel z dob rakouské monarchie, které jsou naprosto stejné např. ve sklepích v sousedním rakouském Drasenhofenu,“ doplnil organizátor.

V celém areálu mikulovského hotelu Zámeček budou vinné trhy v sobotu 3. května probíhat od deseti hodin dopoledne a zářivým ohňostrojem vyvrcholí ve 21 hodin.

Jitka Sobotková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …