Kam o víkendu za vínem? Vydejte se krajem André

HUSTOPEČE  – Cykloputování městy a obcemi mikroregionu Hustopečska odstartuje v sobotu 28. června. V 9 hodin vyrazí cyklisté z autocampu Formanka v Hustopečích a vydají se po cestách mezi vinohrady odrůdy André přes města a obce Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice a Kurdějov. Účastníci si mohou vybrat trasu dle svých sil a chutí, připraven je i doprovodný program.

IX. ročník Expedice krajem André 2014

Délka trasy 41 km (možnost i kratších okruhů 12, 18 a 27 km).

Start 9:00 – 12:00 h – Hustopeče, Dům U Synků (Dukelské nám. 23), návrat opět do Hustopečí od 12:00 do 18:00 h – účastníci expedice s řádně orazítkovanými průkazy obdrží pamětní list.

Během putování ochutnáte jednu skleničku André zdarma ve všech obcích, s možnou další ochutnávkou vín (za úhradu). Rozhledny a vyhlídky na různých místech,
– přehlídka hasičské techniky ve Starovičkách,
– prohlídka nově otevřeného Penzionu André ve Velkých Pavlovicích
– prohlídka vesnice roku 2014 v ČR – Vrbice
– meruňkové buchty v Kobylí – vesnice roku ČR 2006
– prohlídka sklepů Spolkové svobodné kravihorské republiky – vesnice roku ČR 2005
– v Němčičkách na Slováckém dvoře budeme podávat, Slovácký guláš na André, vepřové sádlo se škvarky a jarní cibulkou – chléb, domácí škvarkovou pomazánku – chléb, jako dezert budou Boží milosti. Pro zájemce jsme připraveni provést ochutnávku celé produkce Slováckého dvora
– přesňáky v Horních Bojanovicích
– katakomby v Kurdějově a mnoho dalšího
– v Hustopečích odpolední posezení s cimbálovou muzikou na nádvoří domu U Synků, které začíná ve 14 hodin. A také závěrečné losování cen přímo na místě v 18.00 hodin.

Víno, pivo, limo a občerstvení jsou zajištěny. Stejně jako neobvyklé produkty z hroznů a vína. Na unavené sportovce čeká i originální vinná masáž nohou. Vyzkoušet ji mohou i nesportovci.

Otevřené sklepy – k ochutnávce vína je možné využít i otevřené sklepy v ulici Na Hradbách spojené se specialitami domácí zabijačky.
Startovné 100,- Kč pro dospělé – v ceně taštička na krk, koštovka, razítkovací průkaz z mapkou, brožurka Krajem André. Po skončení akce bude v 18:00 hod. slosování účastnických průkazů o hodnotné ceny.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …