Juška druhý v Evropě

TALLIN – (lk) – V estonském Tallinu probíhá atletické mistrovství Evropy juniorů do 23 let.

Kvalifikační limit na tuto kvalitní atletickou událost splnil také odchovanec břeclavské atletiky Radek Juška, v Břeclavi známý jako „Kamil“. Hned první den nastoupil ke kvalifikaci pro postup do finále, zde skočil 758 a zajistil si účast mezi nejlepšími skokany. . V pátek 10. července nastoupil k finálovým pokusům. Hned druhým pokusem skočil letos již potřetí přes osm metrů (rovných osm metrů) a byl v čele soutěže až do pátých pokusů, kdy se Němci Heinlemu podařil výkon 814 a tím také vyhrál. Druhé místo Jušky je jeho druhý největší úspěch po mistrovství Evropy dospělých v hale. Byl potěšen tímto výkonem, když dosavadní soutěže pod otevřeným nebem označil za utrápené, až na rakouských 815 cm.
V závěru soutěže se ještě obával o stříbrnou medail, když Gruzínec Khorava skočil 797, což je národní rekord a na Kamila mu chyběly jen tři centimetry.

Informace o právní změně ve struktuře klubu HC Lvi Břeclav z.s.

Tisková zpráva HC Lvi Břeclav Spolek HC Lvi Břeclav z.s. se rozdělil odštěpením na HC …