Hodonín ukázal svou sílu

HODONÍN – Finále mistrovství ČR družstev stolních tenistek začalo v pondělí 18. května v Hodoníně hladkou výhrou domácích žen nad MSK Gumotex Břeclav.

O všem se rozhodlo již v první sérii dvouher, v níž měli hosté dvě šance zabodovat, ale nevyužili ani jedné. Hodonín vyhrál první finále 5:1 a ukázal, že bude letos těžko k překonání.

Zápas Anety Kučerové s Lenkou Harabaszovou začal napomenutím hráčky MSK při jejím prvním podání (nebylo provedeno přesně podle pravidel), což by ji nemělo rozhodit, ale opak byl pravdou. V nervózním úvodním setu Kučerová příliš pospíchala se zakončováním úderových výměn a často chybovala, čehož Harabaszová dokázala dokonale využít. Šance byla v setu druhém, v němž dvojka MSK otočila z 1:5 na 7:5 a zdálo se, že se dostává do hry. Koncovku setu ale nezvládla a třetí dějství se podobalo tomu prvnímu.

Andreia Dodean neměla proti Kateřině Pěnkavové papírově moc nadějí na úspěch. Ve všech třech odehraných setech se v jejich úvodech držela s favoritkou vyrovnaně, v tom třetím dokonce v závěru vedla 8:7, jedničce Hodonína ale patřily díky její větší herní vyzrálosti všechny koncovky.

K obratu mohla zavelet Vivien Ellö při svém čtvrtém zápasu v sezóně s Japonkou Shiho Ono. Třikrát ji porazila, tentokrát nebyla ale hra Maďarky tak nápaditá a přesná, jak jsme u ní byli zvyklí a prohrála třikrát rozdílem dvou míčků 9:11. Důležitá byla koncovka druhé sady, v níž byla jednička MSK ve vedení 9:6, Ono ale získala následujících pět míčků pro sebe. Za stavu 0:3 se již jen čekalo, zda se hostům podaří s nepříznivým průběhem utkání ještě něco udělat.

Kučerová s Pěnkavovou měla dobré herní momenty, na víc než na zisk jednoho setu to ale nestačilo. Ellö po pětisetové bitvě získala čestný bod na úkor Harabaszové v době, kdy již na druhém stolu prohrála Dodean s Ono a čekalo se jen na to, zda utkání skončí 5:0 nebo 5:1.

„Hodonín se na nás dobře připravil, má vyrovnaný, silný tým a více těžkých střetnutí za sebou, ať již z individuálních reprezentačních startů, dřívějších ročníků M-ČR nebo ze Superligy. Vybrali jsme si daň, nevyšla nám první série dvouher. Zkusíme favorita více potrápit ve druhém finálovém utkání v našem prostředí,“ řekl po porážce MSK kouč hostujícího celku Petr Nedoma.

Výsledky jednotlivých zápasů: Harabaszová-Kučerová 3:0 (4,9,4), Pěnkavová-Dodean 3:0 (6,6,8), Ono-Ellö 3:0 (9,9,9), Pěnkavová-Kučerová 3:1 (8,5,-8,2), Harabaszová-Ellö 2:3 (9,-10,-6,10,-8), Ono-Dodean 3:0 (5,9,5).

Druhé finále se bude hrát ve středu 20.května od 18 hod v Břeclavi na zimním stadionu.