Vlevo dole v břeclavském dresu Anežka Buzrlová foto:svk břeclav

Helešic a Buzrlová mistry ČR

RAČICE  – Ze dvou mistrovských titulů se mohli radovat břeclavští veslaři na víkendovém šampionátu juniorů a dospělých.

Juniorským mistrem České republiky se na dvojce bez kormidelníka podle očekávání stal Lukáš Helešic se svým pardubickým parťákem Miroslavem Jechem. Úřadující vicemistři Evropy prošli šampionátem naprosto suverénně, po přesvědčivém vítězství v rozjížďce deklasovali soupeře i ve finále, kde najeli na druhou loď v pořadí 8,7 vteřiny.

dvojka

Helešic s Jechem pak vybojovali ještě stříbrnou medaili na čtyřce, kde jim úspěšně sekundoval další Břeclavan Richard Rampula a Hellebrand z Bohemians Praha. Petr Rampula obsadil společně s veslaři z Brna a Otrokovic páté místo. Bratři Rampulové se v závodě skifařů probojovali do finále B. V něm byl po těsném souboji úspěšnější Richard, který svého bratra porazil o 17 setin vteřiny. V silně obsazeném závodě dvojskifů vybojovali společně 6. místo ve finále A.

Juniorka Marie Hlavinková dojela na skifu 2. ve finále B. V závodě osmiveslic zasedla do společenství závodnic ze sedmi oddílů, které skončilo na nepopulárním čtvrtém místě. Stejně dopadla i v závodě čtyřek bez kormidelnice společně s veslařkami z Děčína, Třeboně a Jindřichova Hradce.

Druhý titul pro břeclavské barvy vybojovala Anežka Buzrlová, které usedla do ženské čtyřky s Tomaštíkovou (Uh. Hradiště), Večeřovou a Žižkovou (obě Olomouc). Buzrlová jela také ve finále dvojskifů žen do 23 let společně s oddílovou kolegyní Markétou Nedělovou a Břeclavanky dojely na páté pozici. Nepopulární branborovou medaili získaly obě břeclavské veslařky v závodě ženských osem.

Vlevo dole v břeclavském dresu Anežka Buzrlová foto:svk břeclav
Vlevo dole v břeclavském dresu Anežka Buzrlová
foto:svk břeclav

Skifař Aleš Suský tentokrát nestartoval v závodě lehkých vah a změřil si síly s fyzicky lépe vybavenými muži včetně stříbrného olympionika Ondřeje Synka a obsadil velmi dobré páté místo. Brozovou medaili vybojoval na dvojskifu mužů s Markem Režnákem ze Šintavy, když je pokořily pouze reprezentační posádky z Dukly Praha.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …