HC Štika Rosice – HC Lvi Břeclav 6:5 pp

Muži v sobotu na ledě v Rosicích

Sobotní zápas byl pro oba soupeře velmi důležitý, protože se utkali téměř sousedé v tabulce a Štiky chtěly potvrdit relativně dobrou herní formu z posledních zápasů. A to se také jim povedlo.Břeclav neudržela dobře rozehraný zápas a v prodloužení prohrála.

HC Štika Rosice – HC Lvi Břeclav 6:5 pp    (2:4, 1:1, 2:0 – 1:0)

První vzájemný zápas  na břeclavském ledě Lvi se Štikou Rosice vyhráli. V sobotním turnaji rozhodovaly maličkosti, bohužel v neprospěch Lvů. Břeclavští Lvi podlehli v Rosicích 6:5 v prodloužení.

Do zápasu hráči Rosic vlétli s chutí a hned od úvodu Lvi nestačili tempu Štik. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. První se trefily Štiky a to z času první třetiny nebyly ukrojeny ani dvě minuty. Střelcem byl Kazlepka. Jenže z vedení  se Štiky neradovaly ani minutu  a Lvům  se podařilo vyrovnat. A nejen to. Herně sice Štikám nestačili, zato se jim dařilo to, co je pro  hráče Štik slabinou už delší dobu, a tím je proměňování šancí. Z ojedinělých akcí, které končily brankově šli Lvi do vedení, a to až tříbrankového. Šest a půl minuty před sirénou korigoval opět za Štiky Kazlepka a snížil skóre na 2:4

Druhá třetina přinesla stejný obraz hry jako část první. Štiky tlačily, Lvi se urputně bránili. Ale přece se jen Štikám po sedmi minutách podařilo snížit skóre na rozdíl jediné branky. Střelcem byl Libor Dobšák. Ale radost Štikám opět dlouho nevydržela. Za tři minuty bylo opět o branky dvě víc. Další změna skóre již v prostřední části hry neproběhla a po druhé třetině byl stav 3:5.

Poslední třetina se nesla v duchu snahy Štik zvrátit vývoj utkání. Tlak narůstal a padaly i branky, za Štiky se trefil  Svatuška a  Vojáček. Remízový stav vydržel až do šedesáté minuty, takže utkání šlo do prodloužení. Do něj Štiky nastupovaly posílené o jednoho muže do pole, protože 59 vteřin před koncem poslední části hry vyloučil rozhodčí hráče Lvů. Tuto početní výhodu Štiky využily po devatenácti sekundách a to z hole  Pospíšila.

Sestava Břeclav   Král, Martinčík, Juránek, Průdek, Gabriška, Dora, Zugar,

Sedlářek Lenkovič, Abazaj, Papp, Göndör

Sestava Rosice: Čížek, Antal, Lučivňák, Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Dobšák, Gombarčík, Hanáček, Kazlepka, P. Pospíšil, Svatuška, Viest, Polzer, Jarolím, Vojáček

14. RC HC Štika Rosice 16 2 1 2 11 45 : 90 (-45) 10
Tabulka dle: Vzájemná minitabulka soupeřů se stejným počtem 22 b.
1. UB HC Spartak Uherský Brod 1 1 0 0 0 7 : 2 (5) 3
2. KM HK Kroměříž 1 0 0 0 1 2 : 7 (-5) 0
Tabulka dle: SDŘ článek 417 po písmeno E)
7. UB HC Spartak Uherský Brod 15 6 1 2 6 56 : 66 (-10) 22
8. KM HK Kroměříž 15 7 0 1 7 65 : 67 (-2) 22

Ohlédnutí za uplynulou sezonou hokejových lvíčat

Ohlédnutí za uplynulou sezonou hokejových lvíčat Libor Kocúr sekretář klubu Ligové soutěže skončily, hokejisté z …