Est a Fest – slavnost umění v Hustopečích

HUSTOPEČE (šp) – Městské muzeum a galerie Hustopeče zve na novou výstavu s názvem Est a Fest slavnost umění – umění slavnosti, umělecké setkání u příležitosti Burčákových slavností v Hustopečích. Svá díla představí rakouská výtvarnice Lisa Est.

Zahájení výstavy rakouské výtvarnice Lisy EST proběhne v Městském muzeu a galerii ve čtvrtek 2. října 2014 v 18.00 hodin.  Inspirována hustopečskými Burčákovými slavnostmi vychází Lisa EST ze skutečnosti, že oslava a umění nejsou určeny jednotlivcům. Slavnost potřebuje své aktéry a umění potřebuje toho, kdo by je vnímal a posuzoval.

Autorka vyznává naprostou svobodu tvorby. Předmětem jejích kreseb je člověk – člověčenství – lidské tělo – lidská tělesnost v různých souvislostech; komunikace člověka se sebou samým; člověk ve vztahu k druhým… Scény obrazů jsou vědomě konstruovány, je v nich obsažen střet skutečné i možné reality. Momentální obrazy lidí kladou otázku: co se stalo – co se děje – co by se mohlo stát?

Estová o svých dílech říká: „Mé obrazy nemají patřit k těm, na něž se rychle zapomene. Divák by je měl objevit – a u toho by mělo zůstat.“

Lisa EST vyrostla ve Vídeňském Novém Městě a v Teesdorfu u Badenu. Ve svých 20 letech  – v roce 1972 – přesídlila do Vídně, která v její tvorbě sehrála klíčovou roli. V roce 1978 se stala zakládajícím členem Alternativní školy a setkala se s grafičkou a malířkou Linde Waber, která ji výrazně ovlivnila a ovlivňuje doposud.

Co se výtvarných technik týče, věnuje se Lisa EST malbě, grafice, asambláži a od roku 2009 i experimentálnímu filmu.

Výstava se uskuteční od 2. do 26. října. Slavnostní vernisáž se uskuteční dnes, ve čtvrtek 2. října, v 18 hodin v galerii domu U Synků na Dukelském náměstí 23. Výstava bude otevřena v provozní době galerie: pondělí – pátek 9-12 hodin a  12.30-16.30, v neděli 14-17 hodin.

estafest2014-700x500

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

BABSKÉ RADY * Velkopavlovické kulturní léto 2023

Akce v rámci projektu… VELKOPAVLOVICKÉ KULTURNÍ LÉTO 2023  Talkshow BABSKÉ RADY Úterý 6. června, zahájení …