Vivien Ellö měla v základní části české extraligy třetí nejlepší bilanci ze všech hráček. Foto: Jiří Holobrádek

Ellö a Gaponova jsou mezi nejlepšími

PRAHA  – Nejvyšší domácí soutěž stolních tenistek, desetičlenná extraliga, uzavřela svou základní dvoukolovou část. V pořadí jednotlivých hráček podle dosaženého procenta úspěšnosti je první Lenka Harabaszová (Hodonín).

Harabaszová prohrála jen jeden zápas, a to v úvodu soutěže v domácím utkání s Bartošovou (Frýdlant). Jen jeden zápas ztratila i druhá v pořadí Ganna Gaponova, opora mistrovského celku MSK ČP Břeclav Gumotex. Na tu našla účinný recept Veronika Poláková (Vlašim). Třetí v pořadí, další hráčka MSK Vivien Ellö, inkasovala dvě prohry. První její přemožitelkou byla Olesja Stachova (Hradec Králové), druhou Aneta Konečná (Dobré). Zatím nejúspěšnější hráčkou extraligy je ale Kateřina Pěnkavová (Hodonín), která má bilanci 19:0, protože však odehrála méně než 26 zápasů, není zařazena do oficiální klasifikace. Faktem je, že se jmenovaná čtveřice navzájem neutkala. V obou vzájemných utkáních mistra s vicemistrem v základní části soutěže chyběly Gaponova i Ellö, v odvetě i Pěnkavová. Očekává se, že se oba celky střetnou o mistrovský titul pro rok 2014 a tam půjdou do boje jistě s tím nejlepším, co mají k dispozici. Hodonín již má účast ve finále prakticky jistou, protože se v semifinále střetne s lepším z dvojice Hradec Králové – Dobré a oba tyto soupeře s lehkostí v průběhu sezony dvakrát porazil. Ženy MSK budou mít boj o postup do finále těžší. Téměř určitě bude jejich soupeřem Frýdlant nad Ostravicí, který by neměl mít ve čtvrtfinále problémy se Spartakem Hluk. Hráčky MSK sice se Severomoravankami vyhrály u nich 6:2 a doma 6:1, nebyla to ale lehká utkání a kvalitu Frýdlantu je nutno stále brát v úvahu.

Z první desítky nejlepších hráček extraligy až v samotném závěru vypadla aktuálně třetí hráčka MSK Aneta Kučerová, před kterou se dobrými výsledky v závěru dostala Konečná z Dobrého. Čtyřka MSK Veronika Tušlová je z šestadvaceti hodnocených hráček na 22. místě s bilancí 10:25, mezi neklasifikovanými je na solidní pozici Nikita Petrovová (7:8), extraligu si zahrály i Nikol Cerovská, Edita Studenovská a Karolína Garčicová.

Pořadí nejlepších: 1. Harabaszová (Hodonín) 36:1, 2. Gaponova 34:1, 3. Ellö (obě MSK Břeclav) 35:2, 4. Stachova (Hradec Králové) 32:8, 5. Bartošová (Frýdlant) 26:8, 6. Mikulcová (Hodonín) 28:10, 7. I. Pelcmanová (Dobré) 36:14, 8. Adámková 29:12, 9. Tomanovská (obě Frýdlant) 25:13, 10. Konečná (Dobré) 31:18, 11. Kučerová (MSK) 30:21 … 22.Tušlová 10:25.

Hráčky s menším počtem odehraných zápasů: 1. Pěnkavová 19:0, 2. Vachovcová 2:0, 3. Kapounová 10:2, 4. Kmeťová (všechny Hodonín) 13:5, 5. Blašková (Frýdlant) 12:5, 6. Mynářová (Hradec Králové) 9:6 … 10. Petrovová 7:8, 25. Garčicová 0:1, 26. Cerovská 0:2, 27. Studenovská 0:3 (všechny MSK Břeclav).

 

(hý)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …