Divadelní soubor Amadis přijel S hlavou v oblacích

HUSTOPEČE – Příjemný letní podvečer, romantické kulisy renesančního domu U Synků, výběr vín hustopečských vinařů a k tomu komedie Divadelního souboru Amadis Brno.

Včera večer se konalo předposlední představení festivalu Pod širým nebem. Brněnské ochotníky si nenechala ujít zhruba sedmdesátka diváků.

„Divadelní soubor Amadis teď začíná dvacátou sezónu na scéně. Zaměřujeme se hlavně na komedie, se kterými jezdíme po celé České republice. Zkoušeli jsme ale i horory nebo kousky pro náročnější publikum. Komedie jsou však stěžejní,“ představil soubor jeho vedoucí Josef Širhal.

Komedii přivezli herci i na hustopečskou scénu pod hvězdami. K zhlédnutí byla hra Michaely Doležalové a Romana Vencla S hlavou v oblacích.

„Děj se točí kolem tří letušek a jednoho pilota, kteří dávají bombu do letadla,“ představil komedii Širhal, který hrál pilota Williama Trentona. V rolích letušek mu sekundovaly Šárka Nezhybová, Klára Havránková a Dagmar Bradáčová.

Hrušínský a Švandová přijedou dnes. Je vyprodáno

Poslední představení festivalu odehrají herci z  Agentury Harlekýn v pátek 17. července 2015. Přijedou s hrou Nebyla to pátá, byla to devátá, ve které se představí známé herecké hvězdy jako Rudolf Hrušínský, Jana Švandová nebo Josef Carda. Představení začíná ve 20.30 hodin, připravena bude i ochutnávka vín z Vinařství Jurák a syn. Po představení bude hrát cimbálová muzika Lášar.

text a foto: Jana Rozková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: Vasilův Rubáš (alternativa, Praha)

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem / Pod Zámkem 4 17. 7. 2024 20:00 Vasilův …