foto: pozary.cz

Dálnici u Břeclavi zablokovala nehoda kamionů, pod vozem našli mrtvého řidiče

Břeclav – Krátce po 6. hodině ráno přijalo operační středisko informaci o požáru kamionů po dopravní nehodě na dálnici D2. Při události zemřel jeden člověk, dalšího ošetřila záchranná služba na místě. Škoda se pohybuje kolem 2 milionů korun.

Nehoda se stala na 59. kilometru dálnice ve směru na Brno jen nedaleko od česko-slovenských hranic. K požáru tedy vyjeli i hasiči ze Slovenska. U zásahu se postupně sjelo 7 jednotek z toho 2 profesionální, 4 dobrovolné a jedna zahraniční.

Samotný příjezd k nehodě byl velmi komplikovaný, protože zejména řidiči kamionů zcela zablokovali dálnici a zásahové vozy tak měly velký problém s průjezdem. Opět se tak v praxi potvrdilo, že řidiči neznají a nerespektují nutnost vytvořit tzv. záchrannou uličku, která velmi dobře funguje např. v sousedním Rakousku.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se srazily dva zahraniční kamiony. Záchranná služba ošetřila jednoho řidiče. Druhý na místě nebyl. Hasiči proto prohledávali okolí. Teprve po likvidaci požáru bylo zřejmé, že se usmrcená osoba nalézá pod jedním z kamionů. Velitel zásahu proto povolal na místo těžkou techniku k přizvednutí vraku tahače.

Plameny zasáhly a zničily oba kamiony i s nákladem a škoda se předběžně pohybuje kolem 2 milionů korun. Doprava ve směru na Slovensko byla dočasně omezena a svedena do jednoho jízdního pruhu. Směr na Brno byl uzavřen a policie odkláněla provoz po celou dobu zásahu.

Na místě zasahovaly PS Břeclav, PS Hustopeče, SDH Stará Břeclav, SDH Hrušky (BV), SDH Podivín, SDH Tvrdonice, PS Kúty (SK). Jednotky HZS ukončily zásah na místě nehody v 11.16 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …