il.foto

Břeclavští strážníci měli o víkendu napilno

Obchod byl dva dny magnetem pro nenechavce

BŘECLAV – S výrazným náporem nenechavců se o víkendu museli vypořádat břeclavští strážníci a personál jednoho ze supermarketů v ulici J. Palacha. S nadsázkou lze říci, že pokud chtěl někdo v závěru týdne vyrazit na příslovečný nákup za pět prstů, zamířil právě do této prodejny nedaleko centra města. Po oba víkendové dny do něj strážníci byli přivoláni celkem osmkrát. Nejvíce si lidé bez placení odnášeli sladkosti, masné výrobky a drogistické zboží; lákalo i krabicové víno. Ovšem největším smolařem byl Břeclavan, který byl přistižen při krádeži v den svých narozenin. Namísto energetického nápoje, sladkostí, pečiva a salátu, které chtěl odcizit, si z obchodu odnesl strážníky uloženou blokovou pokutu. K osmeru nenechavců lze ještě připočíst sobotní případ muže, který chtěl svůj nákup zaplatit z cizího účtu prostřednictvím nalezené platební karty.

Z havarovaného vozu utekla posádka, oba muži měli popito

BŘECLAV – Muže podezřelé z řízení automobilu pod vlivem alkoholu dopadli v noci na sobotu břeclavští strážníci. Stalo se tak krátce před páteční půlnoci ve Slovácké ulici. Právě jeden z jejích obyvatel chvíli před tím prostřednictvím tísňové linky městské policii sdělil, že na kruhovém objedu ve Stromořadní ulici uslyšel hlasitý náraz a poté si všiml ujíždějícího osobního vozidla. Částečně zdemolovaný automobil odpovídající popisu nalezli po několikaminutovém pátrání odstavený u Slovácké ulice, jeho posádku dopadli ve Stromořadní. Kdo v době nehody seděl za volantem, v tu chvíli jisté nebylo, jisté však bylo, že oba z mužů jsou opilí. U osmnáctiletého Břeclavana hlídka naměřila 1,38 promile alkoholu, u jeho o dva roky staršího známého pak 1,22 promile. Oba mladíci byli k dalšímu šetření předáni do rukou republikových policistů.

Muž chtěl s cizí kartou zaplatit cigarety. Neuspěl

BŘECLAV – Na pořádné potíže si v sobotu dopoledne zadělal dvaašedesátiletý Břeclavan. Ten se pokusil v supermarketu nedaleko centra zaplatit nákup cizí platební kartou. Platební terminál však kartu vyhodnotil jako rizikovou a ostraha prodejny ihned zalarmovala strážníky. Těm se muž posléze přiznal, že platební kartu našel na ulici a namísto jejího odevzdání chtěl peníze na cizím účtu využít k nákupu cigaret. S podezřením na spáchání trestného činu byl Břeclavan předán k dalšímu šetření republikové policii.
(zno)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …