il.foto

Břeclavané drželi s Valachy krok padesát minut. Nakonec prohráli na Lapači těsně 2:3

Vsetín – Loučení s rokem 2014 nebude pro Břeclav veselé. Z posledních osmi utkání vyhráli žlutomodří jen dvakrát. Dva dny před Silvestrem dokázali vzdorovat rozjetému Vsetínu na Lapači díky trefám Červenky a Beneše a výkonu brankáře Šuréno celých dvaapadesát minut. Slavnostní atmosféru však Valachům nakonec nepokazili. Na přesilovkovou trefu veterána Ambruze už ale odpověď nenašli, a to ani v dlouhé dvojnásobné přesilovce, ani při závěrečné power play. V tabulce tak zůstávají Lvi po prohře 2:3 nadále osmí a už 3. ledna odpoledne je čeká výjezd na led třetí Techniky Brno.

Hned v úvodu utkání se Valaši, kteří nestoupili do utkání v červených retro dresech, ujali iniciativy, ovšem už po pěti minutách je zmrazil břeclavský útočník Martin Červenka. Ten využil hrubky v obraně Valachů a poprvé prostřelil gólmana Hromadu. Jenže hosté nevyužili své branky k vymanění se z tlaku a Vsetín byl dále ten, který diktoval tempo utkání. Šurý odolával až do 16. minuty, kdy se sjel na kruhy ještě nedávno extraligový veterán Radim Tesařík a zamířil do růžku břeclavské klece.

Do druhé periody vstoupili Vsetínští znovu aktivně a už ve 22. minutě dal Hrazdira pod břevno druhou branku domácích. Vsetín pak mohl Lvům v přesilovce odskočit, ale tentokrát Břeclavany zachránila tyčka. Několikrát také museli hostující obránci hasit šance Valachů až v posledních sekundách. To se jim vyplatilo, když jednu z nemnoha chyb domácího celku využil k nájezdu Peter Beneš a srovnal na 2:2. Byl to však poslední kotouč, který Břeclav za brankáře extraligového Zlína dostala.

Vsetín se totiž nehodlal s nerozhodným stavem před několikatisícovou návštěvou spokojit. Lvi ustáli několik oslabení, ovšem v 52. minutě už se osmé přesilovce Valachů neubránili. Dlouhé minuty snahy valašského týmu byly nakonec přece jen přetaveny v gól. Šurý vyrazil Vaňkovu střelu betonem jen před dalšího veterána Ambruze, který dal vítěznou branku. Jenže hotovo zdaleka nebylo. Vsetínští totiž následně třikrát během minuty faulovali a dali Lvům velkou šanci srovnat. Ti jí však zcela pohrdli a ničemu už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Lvi si tak připsali další nešťastnou porážku o gól.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Předem musím vyzvednout atmosféru na Lapači, to je radost hrát před tolika lidmi. I proto jsme na to přeložení zápasu kývli. Pro kluky to byl svátek. Co se týče zápasu, Vsetín byl lepší a vyhrát si zasloužil. Rozhodly jako vždy přesilovky, do kterých my nemáme hráče. Ve dvojnásobné přesilovce za stavu 2:2 jsme byli bezradní, vůbec jsme nevystřelili, naopak jsme málem sami inkasovali. Já si cením jen toho, že jsme proti tak zkušenému soupeři dokázali vzdorovat prakticky až do posledních minut, i zásluhou výborně chytajícího Šurého.“

VHK Vsetín – HC LVI Břeclav 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Tesařík (Vítek), 22. Hrazdira (Kolařík), 52. Ambruz (Vaněk) – 5. Červenka (Zháňal, Směřička), 34. Beneš

Vyloučení: 8:9 Využití: 1:0 Diváků: 1726 Poměr střel: 47:27
Rozhodčí: Volf – Blaha, Goňa

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Štědrý – Vítek, Vaněk (C), Ambru (A), Kolařík (A), Hrazdira, Slováček, Alexejev, Daněk, Kývala, Zúbek, Ondráček, Hruška, Podešva.

HC LVI Břeclav: Šurý (Foukal) – Směřička, Miklík, Svoboda, Vojáček, Novák, Dittrich, Höss, Fejt – Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Beneš (A), Medřický, Buhaj, Papp, Kubáč, Čápek, Kozel

Další zápasy 28. kola:
HC Zubr Přerov: HC RT Torax Poruba 2011 1:0sn; SHK Hodonín : HK Nový Jičín 3:2p;
volno SK Karviná; HC Frýdek – Místek: VSK Technika Brno 2:3; HC Slezan Opava: HC Bobři Valašské Meziříčí 5:1