BLUES ALIVE Tour – Mikulov – MEMPHISSIPI SOUNDS (USA) feat Cameron Kimbrough, support: Jan Fic

MIKULOV / Hotel Tanzberg, Husova 8

16. 11. 2023 v 19 hodin

Milujete Blues? Tak to si nenechte ujít další ročník BLUES ALIVE Tour v Mikulově, letos půjde o druhý ročník, přičemž loňský první ročník byl beznadějně vyprodán již před samotnou akcí. S nákupem vstupenek příliš neváhejte, kapacita je omezena vzhledem k tomu, že se koncert uskuteční v restauraci Hotelu Tanzberg (Husova 8), a to ve čtvrtek 16. listopadu od 19.00 do cca 22.00 hodin.

Na koho se můžete těšit?

MEMPHISSIPI SOUNDS – moderní bluesové duo, které tvoří Cameron Kimbrough, vnuk legendy Hill Country Blues Juniora Kimbrougha, a Damion „Yella P“ Pearson, bluesový a hiphopový umělec známý z memphiské Beale Street. Jejich debutové album Welcome to the Land sklidilo mezinárodní úspěch a ovlivnilo umělce po celém světě. Memphissippi Sounds vynikají tím, jak mistrně dokáží spojit minulost a současnost bluesové hudby. Kimbrough vyrůstal na blues v dědečkově juke jointu a později se sám naučil zpívat a hrát na kytaru a bicí. Yella P si koupil svou první harmoniku ve 13 letech a strávil nespočet hodin zdokonalováním svého zvuku v centru Memphisu, což ho nakonec přivedlo k vystupování po boku legendy Beale Street, „Big Jerryho“ Parnella. Oba členové Memphissippi Sounds vyrostli sice na tradičním blues, ale vnášejí do žánru moderní eklektickou energii a vlivy získané během dospívání v době nástupu rapu a obnoveného zájmu o soul. To je nejvíce patrné na vokálech a textech Memphissippi Sounds, které se pohybují od politicky podbarvených až po oduševnělé a uvolněné. Přes to všechno však nikdy neztrácejí autenticitu blues.

Damion „Yella P“ Pearson – zpěv, harmonika, kytara

Cameron Kimbrough – zpěv, perkuse, kytara

Písničkář Jan Fic

Brněnský písničkář Jan Fic vystoupí jako předskokan Memphissipi Sounds. Jan vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schémat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy písně hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Za zvláštní zmínku stojí, že nástroje, na které Jan Fic při koncertech hraje, pocházejí vesměs z jeho vlastní dílny, totiž od značky Red Bird Instruments, kterou už řadu let úspěšně provozuje. Jan Fic dosud vydal tři sólová alba – Město (2018, vlastní náklad), Potom (2020, Indies Scope) a Homunkulus (2023, Indies Scope).

vstupné 450 Kč (vstupenky k za koupení na TIC Mikulov nebo online na: www.kino.mikulov.cz)

Zdroj: www.mikulovskarozvojova.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

XIV. Zastavení na Rybničním zámečku „Vánoční šustění“

LEDNICE / Rybniční zámeček 437 1. 12. 2023 13:00 – 3. 12. 2023 17:00 Zveme …