Barokní slavnosti Feste Teatrale

VALTICE / areál Státního zámku Valtice

Sobota 2.9. od 14.00 do 22.00 hod.
Neděle 3.9. od 10.00 do 16.00 hod.

V sobotu 2. a neděli 3. září bude valtický zámek patřit již třetímu ročníku barokních slavností Feste Teatrale. Zámecký areál ožije bezpočtem dobových hudebních vystoupení, šermířskými souboji, kejklíři a žongléry, ale také divadlem či ohňovou show. Program cílí na celou rodinu, vstup na všechny atrakce je volný.

Od sobotních 14:00 zámek rozezvučí trubači a před zámkem vystoupí šermíři. Hned vedle na balustrádě bude pro děti připraven dřevěný kolotoč a historická střelnice, malí návštěvníci se mohou také zapojit do připraveného workshopu se zpěvy a tanci. Další program pro děti čeká v Bylinkové zahradě, kde předvede své kousky kouzelník s balonky, kromě něj zazní zvuky flétny či loutny.

zámecké kapli se bude střídat violoncello a varhany, a to po celou dobu slavností. Nevynecháme ani divadlo, kde zazpívá sólista Janáčkovy opery Národního divadla Brno Roman Hoza a představí se také taneční seskupení Alla Danza Baroque. Flétna, loutna i theorba doprovodí také degustace vína v Zámeckém sklepě.

Hlavní osou dění budou obě zámecká nádvoří, čestné s kašnou i vnitřní, kde postupně vystoupí všichni umělci a zazní tak žesťový kvintet, loutna, harfa, theorba i flétny a své zábavné kejkle předvede chůdař i žonglér.

Po setmění sobotní program vygraduje na louce za zámkem í poutavým představení Legenda o Hořícím Peří s maskami a ohni, ve 21:00 pak za doprovodu Händelovy Hudby k ohňostroji roztočí svá ohňová kola slavnostní barokní ohňostroj s vrcholnou kyticí ohňových květů. Celý sobotní podvečer doplní občerstvení na vnitřní nádvoří, grilované selátko, skvělé víno a cimbálová muzika až do pozdního večera. Program pokračuje v neděli od 10 do 16 hodin.

Součástí Feste Teatrale bude také představení Tři ženy – tři osudyzámeckém divadle. Scénické ztvárnění kantát Georga Friedricha Händela pojednává o třech nadčasových tématech různých žen v různých životních situacích. Händelovo dílo bude uvedeno v sobotu od 18 hodin ve slavnostní premiéře pro zvané hosty a v repríze v neděli dopoledne.

„Věřím, že tato akce určená pro všechny věkové kategorie návštěvníků bude příjemným završením letní turistické sezóny a prázdnin,“ sdělil kastelán valtického zámku Richard Svoboda.

Zdroj: www.valtice.eu

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …